۳۰ خرداد ۱۳۷۸،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5676096
۰ نفر
اظهارات شیخ حمدان درباره دیدار امیرقطر با ولیعهد عربستان # ابوظبی ، ایرنا: 30 خرداد 1378 برابر با 20 ژوئن 1999 " شیخ حمدان بن زایدآل نهیان " وزیـر مشاور در امور خارجه امارات عربی متحده شنبه شب در پایان دیدار امیر قطـر با ولیعهد عربستان سعودی در ریاض که با حضور این وزیر اماراتی برگزار شد ، گفت : در این دیدار توافق شد که برگزاری نشست وزیران امور خـارجه کشورهای شورای همکاری ظرف چند روز اینده از سرگرفته شود.
این نشست شنبه هفته گذشته به دلیل اختلاف دیدگاه وزیران امور خـــارجه کشورهای مذکور درخصوص روابط با جمهوری اسلامی ایران بدون صدورقطعنامه ای به کار خود در ریاض پایان داده بود.
خبــرگزاری امارات به نقل از وزیر مشاور در امور خارجه این کشور اعلام کرد :ملاقات مذکور دوستانه و روحیه همبستگی ، برادری و سرنوشت مشترک بر آن حاکم بود.
ملاقات امیر قطر با ولیعهد عربستان با حضور وزیران دفاع و امور خـارجه عربستان و نیز وزیر خارجه قطر و وزیر مشاور در امور خارجه امارات در ریاض برگزار شد.
" شیخ حمدبن خلیفه ال ثانی" امیر قطر در چارچوب تلاش برای بهبود روابط میان امارات و عربستان امروز دیداری کوتاه از ابوظبی به عمل اورد و طی ان با" شیخ زاید" رییس امارات دیدار وگفت وگو کرد.
امیر قطر در پایان دیدار چند ساعته خود از امارات،عصر شنبه بـه همراه وزیر مشاور در امور خارجه امارات ، ابوظبی را به مقصد ریاض ترک کرد.
وی پس از ورود به ریاض با " فهد " پـــادشاه عربستان سعودی نیز ملاقات کرد.
امیر قطر ووزیر مشاور در امور خارجه امارات در پایان دیدار چند ساعته خود از عربستان و ملاقات با پادشاه و ولیعهد این کشور،شنبه شب ریاض را ترک کردند.