خطبای نماز جمعه لبنان بر ادامه راه امام خمینی ( ره ) تاکید کردند # بیروت، ایرنا: 14 خرداد 1378 برابر با چهارم ژوئن 1999 خطبا و ائمه مساجد لبنان با بزرگداشت دهمین سالگرد ارتحال جانسوز امام خمینی (ره ) ، مسلمانان را به ادامه راه آن حضرت فراخواندند.
" شیخ عبدالامیر قبلان " نایب رییس مجلس اعلای شیعیان لبنان گفت : جــهان اسلام اینک بیش از هر زمان دیگر فقدان رهبری عظیم الشان چون امام خمینی (ره ) را احساس می کند.
وی با اشاره به حمله های سیاسی ، نظامی ، و اقتصادی بر ضـد مسلمانان در سراسر جهان افزود: امام حتی پیش از پیروزی انقلاب اسلامی در سـال 1979 این مسئله را پیش بینی کرده بودند و بر همین اساس بر لزوم وحـدت ، هـمبستگی و ایجاد جبهه متحـد میان مسلمانان بر ضـد دشمنان اسلام تاکید داشتند.
عبدالامیر قبلان خطاب به مسلمانان گفت: در این مناسبت تاریخی ما باید با الهام از موضعگیری و افــکار آن امـام بزرگوار به مقـابله با توطــئه هایی برخیزیم که دشمنان برای امت اسلامی برنامه ریزی کرده اند.
شیخ " عفیف نابلسی " رییس هیئت علـمای جبـل عامل لبنان نیز در خطبه های نماز جمعه در جنوب این کشور با گرامیداشت سالروز ارتحــال امام (ره ) گفت: حضرت امام خمینی (ره ) بنیانگذار انقلاب اسلامی توانست حیاتی تــازه به اسلام ببخشد و توده های مردم را زیر لوای اسلام گرد آورد.
شیخ "نابلسی" مسلمانان را به ادامه راه امام تحت رهبری حضرت آیت الله ـ "خامنه ای" ولی امر مسلمین جهان فراخواند.
" شیخ محمدیزبک " امام جماعت مسجد امام علی (ع) در شهر بعلبک در شــرق لبنان هم به تشریح ابعاد شخصیت والای امام خمینی (ره ) پرداخت.
وی با اشاره به مبارزات خستگی ناپذیر امام در مرحله پیروزی انقلاب اسلامی گفت :امام خمینی با برپایی حکومت اسلامی توانست امیدها و آرزوهای مسلمانان و مستضعفان جهان را برآورده سازد.
شیخ "یزبک" درباره تاثیرگذاری انقلاب اسلامی در جهان اظهار داشت: امام، روح حسیـن گونه و جــهاد را در ما زنــده کرد بطوریکه مبـارزان لبنانی با برخورداری از چنین روحیــه ای توانسته اند ضربات کوبنده ای به اسراییل وارد آوردند.