۱۴ خرداد ۱۳۷۸،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5674269
T T
۰ نفر
خبرنگار هلندی:امام خمینی زن را از حالت شی خارج کردند # حرم امام خمینی ، ایرنا: 14 خرداد 1378 برابر با چهارم ژوئن 1999 یک خانم خبرنگار عکاس هلندی گفت : ایت الله (امام )خمینی (ره )رهبری بزرک و اندیشمند بودند که زن را از حالت شی خارج کردند.
"ژانت اسمیت " که برای رسانه های هلند عکس تهیه می کند روزجمعه و در حاشیه مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره )در حرم آن حضرت گفت :امام تنها کسی بودند که جایگاه واقعی زن را برای جامعه تبیین کردند و به انان اعتماد به نفس بخشیدند.
وی ادامه داد :حرکت امام یک حرکت گسترده و جهانی بود که در نتیجه ان زنان اموختند که دارای توانایی های زیادی هستند.
این خبرنگارعکاس هلندی اظهارداشت :پس ازپیروزی انقلاب اسلامی زنان ایرانی توانستند درهمه عرصه ها حضوری چشمگیری داشته باشند.
وی خاطر نشان کرد :ازانجا که اندیشه های امام متضمن پیشرفت نسل جوان است باید در گسترش ان میان این نسل تلاش کرد.
یک گردشگر خارجی که خود را "جیمز نیکلسون " و از اهالی سوئد معرفی کرد نیزحضور گسترده مردم در دهمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره ) را " شگفت آور" " توصیف کرد.
وی که برای دیدن آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری به ایران آمده است روز جمعه در محل حرم امام خمینی (ره ) و در گفتگو باایرنا گفت :این حضورمحبوبیت آیت ا.. (امام )خمینی (ره ) رادر بین مردم که در غرب به عنوان یک رهبر بزرک مطرح است ،نشان می دهد.
وی گفت: انقلاب ایران به رغم گذشت 20 سال همچنان زنده است و طرح گفت وگوی تمدنها در جهان وپذیر ش آن توسط اندیشمندان دنیانشان از تداوم و پویایی این انقلاب دارد .