۱۱ خرداد ۱۳۷۸،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5673859
۰ نفر
فلاحیان: تضعیف شورای نگهبان خیانت به آرمان های امام است # اصفهان ، ایرنا: 11 خرداد 1378 برابر با یکم ژوئن 1999 نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری و وزیر اسبق اطلاعات گفت: تضعیف شورای نگهبان خیانت به آرمان های بنیانگذار جمهوری اسلامی است.
حجت الاسلام علی فلاحیان روز دوشنبه در جمع دانشجویان بسیجی دانشگاه اصفهان افزود: اینکه می گوییم شورای نگهبان و فقهای آن تنها در حد یک ناظر صرف بر انتخابات هستند، این به معنی مسخره کردن نهاد شورای نگهبان است.
وی گفت: امام (ره ) شورای نگهبان را برای جلوگیری از ورود افراد ناباب به سیستم حکومتی و حفظ حقوق مردم ،ایجاد کرد.
وی تاکید کرد: اگر این نهاد تضعیف شود یقینا به آرمانهای امام خیانت می شود.
وی بدون نام بردن ازشخص یا گروه خاصی گفت:آیا شما یک مطلب خود را هزاران بار در روزنامه مطرح می سازید تا بتوانید جریان سازی کنید؟ فلاحیان افزود: اینها همه کف روی آب است و نظام ما مقتدر است و ملت نیز یکپارچه پشت سر امام و مقام معظم رهبری هستند.
وی اظهارداشت: درکشور وضعی درست می کنند که بعضی ها فکر می کنند تعدادآنها زیاد است و می توانند به ارکان نظام ضربه بزنند، ولی یقین بدانید که ارکان نظام آنقدر قدرتمند است که آنها از ما می ترسند.
وی با اشاره به عظمت آفرینی فرزندان بسیجی انقلاب و دانشجویان رزمنده در جبهه های جنک تحمیلی پرسید: آیا سزاواراست ما قلم بدست بگیریم و علیه اینها حرف بزنیم.
فلاحیان این کار را خیانت به همه چیز توصیف کرد.
وزیر اسبق اطلاعات گفت: اینها آنقدر اقتدار ندارند که شما خودتان را در مقابل آنها کوچک بدانید.
وی افزود: برخی قلمهایی که زده می شود درست در جهت مخالفت با امام است.
فلاحیان ادامه داد:این روزها می گویند امام یک شخصیت کاریزما(محبوب ) بود و مردم چون به او عشق می ورزیدند از تصمیماتش پیروی می کردند.
وی اضافه کرد: درست است که امام تفوق روحی و روانی بر جامعه داشت ولی آیا ایشان طبقه متوسط را در جامعه سازماندهی نکرد و ساختار یک نظام اسلامی بر اساس جامعه مدنی را بنیان نساخت.
فلاحیان بدون اشاره به مخاطبان مورد اتهامش گفت: وقتی می بینند رهبری در مقابل تضعیف شورای نگهبان موضع می گیرد، می خواهند تمام آن ساختارهایی را که بدست امام ساخته شده تضعیف کنند.
وی گفت: الان نیروهای حزب اللهی را متهم به تمامیت خواهی، انحصارطلبی، چماقداری و خشونت گرایی می کنند، دراوایل انقلاب هم همین شعارهاتوسط منافقین داده می شد و این امام بود که قاطعانه در مقابل آنهاایستاد.
وی افزود:نکته اساسی که امام برآن پافشاری می کرد این بود که دشمن را باید شناخت و باآن باید برخورد کرد و گرنه دشمن به هیچ وجه عقب نشینی نمی کند.
وی خاطر نشان ساخت:آمریکا دشمن قسم خورده اسلام و مسلمین است و کسانیکه فکر می کنند اینها به اسلام گرایش دارند یا نادان و یا خائن هستند.