خط تولید جدید شرکت قالب های بزرک صنعتی ایران بزودی راه اندازی می شود # تهران ، ایرنا : یازدهم خرداد 1378 برابر با یکم ژوئن 1999 مرحله دوم خطوط تولید شرکت قالب های بزرک صنعتی ایران با 16 میلیون دلار و 10 میلیارد ریال سرمایه گذاری بزودی به بهره برداری می رسد.
قائم مقام پشتیبانی شرکت قالب های بزرک صنعتی ایران وابسته به سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران روز سه شنبه بااعلام این مطلب در جمع خبرنگاران افزود: با بهره برداری از این خط ، توان تولید شرکت به یکهزار تن در سال می رسد.
"علی خواجوی راد" با توجه به اینکه این شرکت در حال حاضر توان ساخت سالانه 600 تن انواع قالب های بدنه خودرو را دارد، افزود: متخصصان شرکت با طی دوره های اموزشی در ژاپن اخرین فن اوری ساخت قالب های بدنه خودرو را کسب کرده اند و اکنون ضمن تامین نیاز خودروسازان داخلی، توان تامین قطعات بدنه خودروسازهای خارجی را نیز دارد.
وی در همین ارتباط گفت: در حال حاضر بیش از 90 درصد بدنه خودرو پراید توسط این شرکت در داخل ساخته می شود که این رقم بزودی به 100 درصد خواهد رسید که در ان صورت نیاز به تامین قطعات بدنه خودرو پراید از خارج نیست.
وی گفت: مذاکراتی برای ساخت قطعه بدنه خودرو با شرکت های رنو و سیتروئن فرانسه انجام شده است که تولید چهار قالب مورد نیاز شرکت رنو فرانسه به ارزش 6/2 میلیون فرانک تاکنون قطعی شده است.
خواجوی راد افزود: شرکت سیتروئن فرانسه برای بررسی توان فنی شرکت قالب های بزرک صنعتی ایران قرارداد اصلاح یک قطعه کفی خودرو به مبلغ 85 هزار فرانک فرانسه را به این شرکت سفارش داده است.
وی گفت : با فعالیت شرکت در سه شیفت کاری توان تولید به 2200 تن در سال خواهد رسید.
وی تصریح کرد: در صورت ادامه روند سفارش های خارجی تا مرز 300 تن در سال ، درامد ارزی شرکت از این محل به 5/2 میلیون دلار خواهد رسید.