۳۱ اردیبهشت ۱۳۷۸،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5672464
۰ نفر
پیام رییس جمهوری آذربایجان ، به نشست شورای وزیران سازمان "اکو" # باکو، ایرنا : 31 اردیبهشت 1378 برابر با 21 می1999 " حیدر علی اف " ، رییس جمهوری آذربایجان ، روز جمعه ، در پیـامی به نهمین نشست شورای وزیران سازمان همکاری منطقه ای (اکو) در باکو ، بر نقش مهم این سازمان در برقراری صلح و امنیت در منطقه و جهان تاکید کرد.
در این پیام که، توسط " وفا قلی زاده " ، مشاور رییس جمهوری آذربایجان در امور سیاست خارجی این کشور قرائت شد ، " علی اف " از این نشست به عنوان گامی بزرک و اساسی در جهت تحکیم و توسعه مناسبات دوستی در میان ملت ها و دولت های منطقه یاد کرد.
رییس جمهوری آذربایجان در این پیام می افزاید: بدون تردید همکاری در چارچوب سازمان " اکو " ، شرایط مساعدتری را برای توسعه همکاری های منطقه ای فراهم کرده و به تسریع در روند همگرایی در منطقه کمک خواهد کرد.
وی ، ابراز اطمینان کرد که ، با مساعی مشترک و تلاش کشورها باتوجه به منافع متقابل ، همکاری میان ملت ها و دولت های منطقه به سطـح ممتازی خواهد رسید.
" حیـدر علی اف " ، در پایان پیـام خود ابراز امیدواری کرد که ، این نشست سرآغاز مرحله نوینی در فعالیت های این سازمان باشد.
نهمین اجلاس شورای وزیران سازمان همکاری های منطـقه ای " اکو " پیش از ظهـر جمعه ، به طـور رسمی در "سـرای گلسـتان" شهـر باکو ، پایتخت جمهوری آذربایجان گشایش یافت.
" کمال خرازی " ، وزیـر امـور خارجه جمهوری اسلامی ایران ، در راس یک هیات سیاسی و اقتصادی ، در این اجلاس شرکت دارد.
در این اجلاس وزیران امور خارجه کشورهای عضو به بررسی عملکرد اکو در سال گذشته و برنامه های آتی آن خواهند پرداخت.
در این نشست ، شرکت کنندگان ، همچنین درباره راه های تقویت این سازمان منطقه ای و ارتباط آن با دیگر سازمان های اقتصادی و منطقه ای به گفت و گو و تبادل نظر خواهند پرداخت.