۲۸ اردیبهشت ۱۳۷۸،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5672011
۰ نفر
باراک در 45 روز آینده دولت خود را معرفی خواهد کرد # نیویورک ، ایرنا: 28 اردیبهشت 1378 برابر با 18 می1999 " اهود باراک " در نطق پیروزی خود خواستار وحدت همه گروه های اسرائیلی شد .
باراک رهبر حزب کارگر که روز دوشنبــــه در انتخابات نخست وزیری رژیم صهیونیستی ، " بنیامین نتانیاهو " رقیب خود از حزب لیکود را شکست داد، یک سال پیش اعلام کرده بود که نیروهای اسرائیل باید از جنوب لبنان خارج شوند.
کارشناسان سیاسی آمریکا روز دوشنبه پس از اعلام نتایج این انتخابات در میز گرد شبکه تلویزیونی فاکس نیوز آمریکا پیش بینی کردند باراک که طرفدار تشکیل دولت مستقل فلسطینی است ، پــس از بـــدست گرفتن قدرت با تند روهای اسرائیلی مخالف تشکیل کشور مستقل فلسطینی درگیر خواهد شد .
کارشناسان معتقدند ، تندروهای صهیونیست مدعی هستند تشکیل دولت فلسطین به معنی تثبیت رسمی ناامنی در پشت مرزهای اسرائیل می باشد به همین دلیل با تشکیل دولت مستقل فلسطینی بشدت مخالفت می کنند .
به عقیده کارشناسان سیاسی نسل جدید درداخل سرزمین های اشغالی معتقدند وجود ملت فلسطین یک حقیقت اجتناب ناپذیر است و نتانیاهو بیهـوده با تشکیل کشور فلسطینی مخالفت کـرده است لذا با تشکیل دولت مستقل فلسطینی باید صلح را در منطقه برقرار کرد .
پیروزی باراک رسما روز سه شنبه اعلام خواهد شد وباراک نامزد پیروز این انتخابات 45 روز مهلت دارد تا اعضای دولت خود را به کنیسـت ( مجلس ) جدید رژیم صهیونیستی که هفته آینده تشکیل می شود ، معرفی کند .
در صــورتی کــه دولت پیشنهادی باراک در اولین فرصت نتواند از کنیست اکثریت آرا را کسب کند ، وی تا دو ماه دیگر می توانددولت دیگری را به مجلس معرفی کند .
گزارش شبکه خبری فاکس نیوز از داخل سرزمین های اشغالی حاکی است طرفداران باراک از بعد از ظهر روز دوشنبه اقدام به برپایی مراسم جشن کرده اند .