۴ دی ۱۳۷۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5654812
۰ نفر
مسابقات قرائت و حفظ قرآن کریم در مسکو برگزار شد # مسکو ، ایرنا: چهارم دی 1379 برابر با 24 دسامبر 2000 همزمان با لیالی پر برکت ماه مبارک رمضان مسابقات قرائت و حفظ قرآن کریم به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مسکو برگزار شد.
این مسابقات از پنجشنبه هفته گذشته به مدت سه شب بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد جامع مسکو با حضور جمع فراوانی از مسلمانان و علاقمندان به قران کریم برگزار گردید.
دراین مسابقات قاریان و حافظانی از مسکو و دیگر شهرها و مناطق روسیه در دو سطح حفظ یک جزء و حفظ دو جزء از قران کریم به رقابت پرداختند.
مسابقات مذکور با همکاری اداره دینی مسلمانان روسیه برگزار شد و مهدی سنایی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مصاحبه با ایرنا با تشکر از اداره دینی مسلمانان روسیه و شیخ "راویل عین الدین" امام جمعه مسکو و مفتی مسلمانان روسیه گفت: امام جمعه مسکو و اداره دینی مسلمانان برای برگزاری این مسابقات همکاری صمیمانه و تلاش فراوانی داشته اند.
وی برگزاری چنین مسابقاتی را در رویکرد نوجوان و جوانان مسلمان روسیه به اسلام و قران کریم مهم ارزیابی کرد و گفت: در اینده و در موقعیت های مناسب دیگر نیز نظیر این گونه مسابقات در سطوح مختلف برگزار خواهد شد.
* 804 *