۱ آذر ۱۳۷۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5651084
۰ نفر
رژیم صهیونیستی دامنه عملیات نظامی را شدت بخشید # بیروت، ایرنا: 1 آذر 1379 برابر با 21 نوامبر 2000 رژیم صهیونیستی به دنبال حمله های هوایی ، زمینی و دریایی دوشنبه شب به مناطق مسکونی نوار غزه ، از بامداد سه شنبه دامنه عملیات نظامی در مناطق خودگران را شدت بخشید.
گزارش های دریافتی از مناطق اشغالی کرانه باختری رود اردن و نوار غزه حاکی است که ارتش رژیم صهیونیستی با استفاده از انواع سلاحهای سبک و سنگین همچنان به انهدام مراکز تشکیلات خودگردان و مناطق مسکونی فلسطینی ها ادامه می دهد.
رادیو فلسطین بعد از ظهر سه شنبه گزارش داد "نظامیان اسراییل با تشدید حمله های ددمنشانه علیه تظاهرکنندگان فلسطینی در شهرهای کرانه باختری رود اردن و نوار غزه دستکم دو فلسطینی را به شهادت رسانده و 16 تن را زخمی کردند".
بر پایه این گزارش یک جوان فلسطینی در نزدیک گذرگاه کفر داروم در نوار غزه و یک تن دیگر در شهر جنین در کرانه باختری از ناحیه سینه هدف گلوله- های نظامیان اسراییل قرار گرفته و شهید شدند.
در نوار غزه 15 فلسطینی و در جنین یک تن بشدت زخمی شده که حال آنان وخیم گزارش شده است.
با شهید شدن دو فلسطینی در غزه و جنین مجموع شهیدان روز سه شنبه تا لحظه مخابره خبر به چهار تن رسید.
در حمله های صهیونیست ها به مناطق مختلف با سلاحهای سنگین در غزه ، دفتر نمایندگی سیاسی اردن در این شهر هدف گلوله های تانک قرار گرفت و به آن آسیب وارد آمد.
گروه ها و جنبش های اسلامی و ملی فلسطین در واکنش به تشدید حمله های رژیم صهیونیستی ، خواستار پاسخگویی شدید به این حمله شدند.
در نخستین واکنش رسمی دولت های عربی به تشدید جنایت های رژیم صهیونیستی، مصر سفیر خود از تل آویو را به قاهره فراخواند.
س ش