۱ آذر ۱۳۷۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5651060
۰ نفر
رییس سازمان زندانها: وضع جسمانی اکبر گنجی بد نیست # تهران ، ایرنا: یکم آذر 1379 برابر با 21 نوامبر 2000 رییس سازمان زندانهاو اقدامات تامینی و تربیتی ایران اعلام کرد: وضعیت جسمانی و حال "اکبر گنجی" بد نیست.
"مرتضی بختیاری" روز سه شنبه به خبرنگاران در مورد نامه خانواده گنجی پیرامون وضعیت عمومی گنجی گفت: در خصوص این نامه، رییس قوه قضاییه ظاهرا دستوراتی به معاونت اجتماعی قوه قضاییه دادند که منتظر ابلاغ این دستور هستیم.
وی درباره حال عمومی گنجی اظهار نظر نکرد.
وی همچنین اطلاع داد ، در پی شکایت گنجی که به مراجع قضایی ارجاع شده است ، از سوی شعبه رسیدگی کننده ، دو روز قبل با وی ملاقات و مذاکره کردند که از نتیجه این مذاکرات بی اطلاع هستم.
بختیاری گفت : سازمان زندانها به مددجویان به دید امانت نگاه می کند و هر فردی که به عنوان متهم وارد زندان شد این سازمان وظیفه دارد که از نظر بهداشت ، درمان ، تغذیه، برنامه های فرهنگی و تربیتی و سایر زمینه هایی که به بخش اشتغال مربوط می شود برای وی تلاش کند.
خانم "معصومه شفیعی" همسر اکبر گنجی روز دوشنبه در نامه ای اعلام کرد که بعدازظهرروز یکشنبه بیست ونهم آبان (19 نوامبر) با همسرش ملاقات کابینی داشته است.
در این نامه که از طریق نمابر به ایرنا مخابره شده بود ،آمده است گنجی قرار بود صبح دوشنبه به شعبه 1410 دادگاه مطبوعات اعزام شود ولی وی بعداز نماز صبح براثر ضعف ناشی از اعتصاب غذا وافت فشار خون به درمانگاه زندان اوین منتقل شد.
/ م ا/