نتایج تیم های شطرنج بانوان و مردان ایران در المپیاد جهانی شطرنج # آنکارا، ایرنا: 18 آبان 1379 برابر با هشتم نوامبر 2000 تیم های شطرنج بانوان و مردان جمهوری اسلامی ایران در دور دهم مسابقات المپیاد جهانی شطرنج که در "استانبول" ترکیه جریان دارد، به 4 برد و یک تساوی دست یافتند.
در این دور تیم مردان جمهوری اسلامی در برابر سوریه به 3 برد و یک تساوی دست یافت و حاصل کار تیم بانوان ایران در مقابل ایرلند نیز یک برد و یک باخت بود.
تیم بانوان و مردان ایران، دور یازدهم این بازی ها را روز چهارشنبه به ترتیب در برابر دانمارک و اسکاتلند برگزار خواهند کرد.
در رده بندی تیمی اعلام شده این رقابتها، در حال حاضر تیم مردان جمهوری اسلامی ایران با 5/21 امتیاز در رده 44 الی 48 و تیم بانوان نیز در رده 50 الی 58 قرار دارد.
دور دوازدهم و سیزدهم این بازیها به ترتیب روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری و دور چهاردهم (نهایی ) نیز روز یکشنبه هفته آینده برگزار می شود.
سی و چهارمین دوره المپیاد جهانی شطرنج هر دوسال یکبار برگزار می شود و در این رقابتها که در حال حاضر در سالن "لطفی کردار" استانبول در جریان است، 390 شطرنج باز از 128 کشور جهان حضور دارند.
*م.ف *