رییس سازمان ملی جوانان:تعارض گفتار و کردار مسوولان نسل سوم انقلاب را خرد می کند # مشهد ، ایرنا: 11 آبان 1379 برابر با اول نوامبر 2000 "مرتضی میرباقری" رییس سازمان ملی جوانان ، از آنچه که وی " تعارض در گفتار و کردار مسوولان کشور" خواند به شدت انتقاد کرد و گفت : این تعارض و شکاف ، نسل سوم انقلاب را خرد می کند.
میرباقری، سه شنبه شب در هفتمین جلسه شورای جوانان استان خراسان ، نسل سوم انقلاب را جوانان و نوجوانان زیر سن 24 سال عنوان کرد و گفت: به دلیل مشغله های بسیار، مسایل این نسل به فراموشی سپرده شده است.
وی از نحوه ارتباط میان مسوولان کشور و موضعگیریهای آنان مقابل یکدیگر انتقاد کرد و گفت: جوانان، رفته رفته به این نتیجه می رسند که مسئولان کشور در یک عالم دیگر سیر می کنند.
میرباقری بابیان این مطلب که "نسل سوم انقلاب علایمی مبنی بر حل مشکلات خود در جامعه نمی بیند"،گفت: اینکه تصور کنیم که گرایش های دینداری و عدالت خواهانه جوانان کم شده، و انان به اصول و ارزشها پشت کرده اند،پندار باطلی است. جوانان همگی گرایش به عدالت دارند اما اعتقاد آنان این است که مسئولان کشور انسانهای عادلی نیستند.
وی، با اشاره به اینکه امروزدرمیان نسل جوان کشور بیش از سه میلیون نفر تحصیلکرده و فارغ التحصیل دانشگاهها حضوردارند ، گفت : دیـگر نمی توان با زبان اینکه این قشر از مسائل اطلاعاتی ندارند ، با آنان سخن گفت.
میرباقری افزود : جوانان ما امروز براین باورند که مسئولان نظام از فرصت ها برای اینکه قوم وخویشان خود رابه پست ومقام برسانند هیچ کوتاهی نکرده اند.
رییس سازمان ملی جوانان به نظرسنجی های این سازمان که به گفته وی هر چندماه یکبار انجام می شود، اشاره کرد و گفت: در این نظرسنجی ها حتی جوانان، نام مسوولانی که در رساندن اقوام خویش به پست و مقام از هیچ کاری دریغ نکرده اند نیز به خوبی می دانند.
وی، با طرح این پرسش که اگر امروز از مردم سئوال شود کـه ایا مسئولان کشور را به عنوان کسانیکه جا پای حضرت امیر (ع) گذاشته اند ، قبول دارید ، بدون تردید پاسخ انان منفی خواهد بود.
این مقام، با انتقاد از اینکه "اصلاحات" بااین مساله که "رئیس من باشم ، افراد همین افراد باشد ، میز همین میز باشد و ... " در تعارض است ،گفت: اگر چنین باشد مردم ما را با "اردنگی" از این مملکت بیرون خواهندکرد.
موضوع هفتمین جلسه شورای جوانان استان خراسان، مساله " اوقات فراغت " بود که رئیس سازمان ملی جوانان در این خصوص گفت: امروز سوال های اساسی تری ازمساله اوقات فراغت مطرح است وان اینکه جوانان می پرسند ایا مسئولان نظام به واقع سعادت ما را می خواهند.
میرباقری گفت : با گذشت دو دهه از عمر انقلاب ،دیگر کوپن های ما که بخواهیم بر اساس آن ازمردم برای جبران اشتباهات خود ، فرصت بخواهیم، پر شده است و ما باید مسئولیت امور رابپذیریم .
*م.ف *