۲۸ مهر ۱۳۷۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5646734
۰ نفر
دیدار سفیر ایران در چین با شهردار شانگهای # شانگهای ، ایرنا: 28 مهر 1379 برابر با 19 اکتبر 2000 "شو کوانگدی" شهردار شانگهای چین دعوت "محمد حسین ملائک" سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین را برای سفر به ایران پذیرفت و اظهار امیدواری کرد که در نخستین فرصت این سفر صورت گیرد.
این دعوت در جریان دیدار روز پنج شنبه سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین و شهردار شهر شانگهای چین در محل شهرداری این شهر صورت گرفت.
ملائک با اشاره به این که سال آینده ، دهمین سالگرد تاسیس کنسولگری ایران در شانگهای و نیز سی امین سالگرد برقراری روابط ایران و چین است، از " شو " دعوت بعمل آورد.
در این دیدار که مرتضی رحمانی موحد ، سرکنسول ایران در شانگهای، نیز حضور داشت ، شهردار این شهر از روابط و همکاریهای خوب دو کشور و نیز از تحولات و پیشرفتهای اخیر ایران بویژه در عرصه بین المللی در زمینه تنش زدایی و همکاری بیشتر با کشورهای همسایه ، منطقه و اروپا ابراز خوشنودی کرد.
سفیر ایران نیز با اظهار رضایت از روند گسترش مناسبات دو کشور، افق آینده همکاریهای دو طرف را روشن دانست و آمادگی جمهوری اسلامی را برای پذیرش سرمایه گذاران چینی در امور نفت و گاز اعلام کرد.
وی همچنین افتتاح نمایشگاه دایمی ایران در شانگهای را نشانه علاقه مندی ایران به گسترش روابط تجاری و اهمیت شانگهای در این زمینه دانست .
نخستین مرکز دایمی تجاری - نمایشگاهی ایران در چین ، عصر چهارشنبه در محل نمایشگاهی بازرگانی شهر شانگهای موسوم به " شانگهای مارت " گشایش یافت .
/ م ا/