شورای انسجام نیروهای حزب الهی افغانستان جنایات اسراییل را محکوم کرد # مشهد ، ایرنا: 24 مهر 1379 برابر با 15 اکتبر 2000 "شورای انسجام نیروهای حزب الهی افغانستان " مستقر در مشهد (شرق ایران ) روز یکشنبه با صدور بیانیه ای " تهاجم وحشیانه مزدوران رژیم صهیونیستی علیه ملت مظلوم فلسطین " را محکوم کرد.
در بخشی از این بیانیه که از طریق نمابر برای ایرنا ارسال شد ، آمده است: رژیم غاصب صهیونیستی و اشغالگر فلسطین بار دیگر هویت ددمنش ، جنایت و قساوت خود را با کشتار مسلمانان مظلوم فلسطین نشان داد .
بیانیه اضافه می کند: اقدامات وحشیانه و شرارت بار اخیر رژیم صهیونیستی که دهها شهید و صدها مجروح بر گذاشت ، قلب جهان اسلام را بیشتر جریحه دار کرد.
در بخش دیگری از این بیانیه آمده است : از آنجایی که اساس موجودیت رژیم صهیونیستی بر کشتار ، غصب ، سرکوب و نقض حقوق بشر مبتنی است و امروز فرزندان فلسطینی در درون این سرزمین مورد سرکوب و کشتار و در بیرون از وطن خود آواره شده اند، دفاع و حمایت از آنان و حراست از بیت المقدس به عنوان نخستین قبله مسلمانان از اهم وظایف جهان اسلام بویژه کشورهای عربی است.
بیانیه اضافه می کند :"شورای انسجام نیروهای حزب الهی افغانستان "ضمن محکوم کردن جنایات اخیر اسراییل غاصب و اعلام حمایت از مردم زجر دیده و شلاق خورده فلسطینی،از مجامع بین المللی و کشورهای اسلامی می خواهد برای کوتاه کردن دست کثیف رژیم صهیونیستی از سرزمین فلسطین از هیچ تلاشی دریغ ننماید.
* ا . ه *