۱۶ مهر ۱۳۷۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5645045
۰ نفر
وزیر امورخارجه عربستان سعودی واردتهران شد # تهران ، ایرنا: 16 مهر 1379 برابر با هفتم اکتبر 2000 سعود الفیصل وزیر امور خارجه عربستان سعودی که حامل پیام ملک فهد پادشاه این کشور برای " محمد خاتمی " رئیس جمهوری اسلامی ایران است ، پیش از ظهر شنبه وارد تهران شد.
وی در فرودگاه مهرآباد تهران به خبرنگاران گفت : این دیدار در چارچوب توافقات گذشته صورت می گیرد و در دیدار با مقامات ایرانی پیرامون مسایل و رویدادهای مهم منطقه و جهان بحث و تبادل نظر خواهد شد.
سعود الفیصل تصریح کرد که موضوعات مربوط به روابط دوجانبه و مساله بسیار مهم قدس از محورهای اساسی مذاکرات او در تهران خواهد بود .
وزیر امور خارجه ایران نیز که برای استقبال از همتای خود در فرودگاه حضور یافته بود ، روابط تهران و ریاض را در بهترین شکل خود دانست.
وی افزود : ما بنا داریم با سفرهای متقابل مسایل دوجانبه ، بین المللی و موضوعات مربوط به جهان اسلام را در قالب کمیسیون سیاسی دو کشور بررسی کنیم خرازی اظهار داشت : مسایل زیادی در منطقه داریم و این سفر در روزهایی انجام می شود که انتفاضه بزرک در فلسطین در جریان است و خشونت اسرائیل و وقایع اراضی اشغالی طبعا مشاوره با دولتهای منطقه از جمله عربستان را می طلبد.
وزیرامور خارجه عربستان در این سفر دو روزه که در چارچوب سومین کمیته سیاسی دو کشور ایران و عربستان صورت می گیرد با مقامات عالیرتبه ایران دیدار خواهد کرد.
در این دیدارها روابط دوجانبه در زمینه های مختلف و راههای تقویت همکاریهای دو کشور مورد گفت و گو و تبادل نظر قرار می گیرد.
در این مذاکرات همچنین آخرین تحولات خاورمیانه و بویژه اوضاع فلسطین و وضعیت سرزمینهای اشغالی با توجه به ریاست ایران بر سازمان کنفرانس اسلامی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت .
. ز .