۷ مهر ۱۳۷۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5643766
۰ نفر
رهبر یک حزب مخالف، دولت یوگسلاوی را تهدید کرد # بلگراد، ایرنا: هفتم مهر 1379 برابر با 28 سپتامبر 2000 "زوران جنجیچ" رهبر حزب دمکراتیک صربستان و رییس ستاد انتخاباتی احزاب مخالف ، روز پنجشنبه تهدید کرد، که مردم را به اعتصاب عمومی فرا می خواند، تا نتیجه انتخابات ریاست جمهوری یوگسلاوی پذیر فته شود.
انتخابات ریاست جمهوری یوگسلاوی، روز یکشنبه گذشته برگزار شد و کمیسیون انتخاباتی امروز اعلام کرد ، هیچیک از نامزدها در دور اول اکثریت مطلق آرا را کسب نکرده اند.
این کمیسیون افزود : "ویسلاو کوشتونیتسا" نامزد ائتلاف مخالف 96/48 درصد و "اسلوبودان میلوشویچ" نامزد حزب سوسیالیست و چپگرا 62/38 درصد آرا را به خود اختصاص داده اند و باید در 8 اکتبر( 17 مهر) در دور دوم، به رقابت بپردازند.
ولی ائتلاف مخالفان بر این عقیده است،که نامزد آنها در دور اول انتخابات بیش از 52 درصد آرا را کسب کرده است و دور دومی در کار نخواهد بود.
"نناد چاچاک" رهبر سوسیال دمکراتهای وویودینا، روز پنجشنبه اعلام کرد، ائتلاف مخالفان، برگزاری دور دوم انتخابات را نمی پذیرد و باید به حقیقت احترام گذاشته شود و هیچکس حق ندارد، با رای و نظر مردم بازی کند.
ائتلاف مخالفان همچنین اعلام کرد، تصمیم کمیسیون انتخاباتی را نمی پذیرد و به همین علت همه روزه با برگزاری تظاهرات به این نتیجه اعتراض خواهد کرد.
غ - ح