منابع جبهه متحد: طالبان برای تهاجم به استان بدخشان آماده می شوند # اسلام آباد ، ایرنا: هفتم مهر 1379 برابر با 28 سپتامبر 2000 منابع نزدیک به جبهه متحد روز پنجشنبه اعلام کردند که نیروهای طالبان در تدارک حمله ای گسترده به استان بدخشان در شمال شرق افغانستان هستند.
این منابع به خبرنگار "ایرنا" گفتند که بر اساس اطلاعات موثق، گروه طالبان یک لشگر هفت هزار نفری را برای حمله به استان بدخشان و به ویژه شهر فیض آباد مرکز این استان آماده کرده است.
به گفته این منابع نیروهای طالبان احتمالا از طریق منطقه " کشم " به شهر فیض آباد حمله خواهند کرد.
منابع نزدیک به جبهه متحد در عین حال گفتند که منطقه " شاه سلیم " در نزدیکی منطقه مرزی چیترال پاکستان در تصرف کامل نیروهای این جبهه است و این نیروها اکنون سرگرم تحکیم مواضع برای دفاع در مقابل تهاجم احتمالی طالبان هستند.
نیروهای طالبان حدود 20 روز پیش پس از یک ماه تهاجم سنگین هوایی و زمینی شهر تالقان مرکز استان تخار افغانستان را اشغال کردند. به دنبال سقوط شهر تالقان حدود 100 هزار نفر از مردم استان تخار در مناطق کوهستانی این استان و استان بدخشان آواره شده اند.
همچنین گزارشهای دریافتی از داخل افغانستان حاکی است که نیروهای طالبان چهارشنبه شب منطقه " شاه ملنک " در استان تخار را به اشغال خود در آوردند.