۱۳ شهریور ۱۳۷۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5641024
۰ نفر
نمایندگان مجلس شورای اسلامی ده طرح اقتصادی ارایه می کنند # تهران ، ایرنا: 13 شهریور 1379 برابر با سوم سپتامبر 2000 "ابراهیم بای سلامی" سخنگوی " جمعیت تولید گرایان ایــران " روز یکشنبه گفت: این فراکسیون در صدد است ده طرح اقتصادی را به مجلـس شورای اسلامی ارایه کند.
نماینده مردم خواف و رشتخوار در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود : این طرحها با هدف ایمن سازی فرصت های شغلی و اشتغال زایی ، تقدیم مجلس شورای اسلامی می شود.
عضو کمیسیون صنایع و معادن اظهارداشت : طرح " متمرکزکردن مالیات ها و عوارض متعدد پیش بینی شده بر تولیدات صنعتی و خدمات داخلی " باقید یک فوریت و مشتمل بر ماده واحده و دو تبصره ، اولین طرحی است که امروز از سوی این جمعیت و با امضای بیش از 60 تن از نمایندگان به مجلس تقدیم شد.
در ماده واحده این طرح آمده است : اخذ هرگونه عوارض از صنایع و خدمات داخلی از تاریخ تصویب قانون ممنوع بوده و جهت جبران منابع عوارضی کــه در قــــوانین مختلف پیش بینی گردیده است معادل 5/4 درصد از قیمت فوب کالا به عنوان مالیات برمصرف ازکلیه کالاهای نهایی وخدمات فنی و مهندسی در کارخانه و یا محل مصرف نهایی دریافت می گردد.
این طرح می افزاید : سازمان مدیریت و برنامه ریزی مــــوظف است از محل منابع عمومی در بودجه دستگاههای ذینفع پیش بینی لازم را به عمل آورد.
ابراهیم بای سلامی " ایمن سازی فرصت های شغلی تولیدی صنعتی " ، " ممنوعیت تغییر کاربری زمین های کارگاههای تولیدی از صنعتی به مسکونی و تجاری " ، " معافیت مالیاتی سرمایه گذاری مجدد برای شرکتهای تولیدی صنعتی " و "الغای عطف به ماسبق شدن بخشنامه ما به التفاوت نرخ ارز( موضوع بند ج ازتبصره 29 قانون بودجه سال 1379 ) را از جمله این طرحها خواند.
عضو کمیسیون صنایع و معادن دیگر طرحهای پیشنهادی جمعیت تولیدگرایان داخلی مجلس را " معافیت مالیاتی سرمایه گذاری در نواحی مرزی و کویری و مناطق کمترتوسعه یافته "،" طرح تعادل کردن شرایط بازار برای رقابت عادلانه کالاهای تولیدی داخلی و کالاهای وارداتی "،" جذب سرمایه های اندک سرگردان به بازار بورس اوراق بهادار"،" فروش اقساطی کالاهای مصرفی بادوام تولیدی داخلی " و " اصلاح قیمت تضمینی محصولات کشاورزی " اعلام کرد .
وی خاطرنشان کرد که این طرح در مراحل مختلف و پس از کارشناسی های لازم به مجلس ارایه می شود.
" جمعیت تولیدگرایان ایران " که مرکب از تعدادی از نمایندگان مجلس ، برخی از اساتید دانشگاه ها و تعدادی از تولیدکنندگان صنعتی ایران اسـت ، یک جمعیت سیاسی و اقتصادی است .