سخنان عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی ،درباره حوادث اخیر # تهران ، ایرنا: 13 شهریور 1379 برابر با سوم سپتامبر 2000 "میثم سعیدی" نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درمجلس شورای اسلامی، گفت: در جامعه ای که به نام دین، صاحبان اندیشه احساس امنیت نکنند،انفعال، فساد، بی انگیزگی، فرار مغزها و سرمایه های کشور و سکولاریزم ، گسترش می یابد.
عضو فراکسیون مشارکت در مجلس ، که به عنوان ناطق پیش از دستور نشست علنی امروز (یکشنبه ) مجلس سخن می گفت، افزود: البته تردیدی نیست که این اعمال ناهنجار با روح و جوهره دین و ولایت بیگانه اند.
عضو فراکسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت : اقلیتی در کشور ما می خواهد برای تحمیل سلیقه ها و فهم خود از دین ، به صورت آگاهانه یا ناآگاهانه فرصت پیش آمده برای کشور را تبدیل به تهدید کنند.
وی به فرصت های پیش آمده برای ایران پس از دوم خرداد اشاره کرد و افزود این اقلیت ، اکنون به روش های آشکار و پنهان متوسل می شود که هیچ نتیجه ای جز مشوه کردن چهره دین ، نظام و انقلاب ندارد.
سعیدی تاکید کرد : توجه به مبانی و روش های اسلامی و نیز روند تکوین پیروزی و استقرار انقلاب و سیره و روش حضرت امام (ره ) و همچنین تجربه های تاریخی ، ملی و بین المللی بی حاصل بودن روش های خشن و خارج از قانون را اثبات کرده است.
نماینده مردم تهران به فرازهایی از بیانات امام خمینی در مورد قانون شکنی اشاره کرد و گفت : چگونه است که به نام دین ، ولایت و امام ، قانون شکنی می کنند و در برابر رای مردم و دولت مردمی می ایستند ؟ گویی قرار است از خردورزی و سعه صدر اکثریت ملت سوء استفاده شود.
عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، همچنین از اینکه ،"اقلیتی در کشور در تلاش است توسعه و دامنه اقتدار نظام را با روش هایی اعمال کند که گویا فقط افراد مورد پسند آنها باید امنیت داشته باشند" ، ابراز تاسف کرد.
عضو سابق تشکل دانشجویی دفترتحکیم وحدت ، به برپایی اردوی این تشکل دانشجویی در خرم آباد اشاره کرد و گفت: این یک رویه متعارف درسال های اخیر بود که هر کدام از تشکل های دانشجویی به تناسب گرایشی که داشته اند ازمیان افراد و اندیشه های موافق و مقابل خود دعوت می کردند.
وی اضافه کرد: تردیدی نیست که این حرکت قانونی هردوتشکل عمده دانشجویی (جامعه اسلامی دانشجویان و دفتر تحکیم وحدت ) باید درنهایت سلامت برگزار شود البته مبنای انتخاب سخنرانان ، حق هر تشکل است.
سعیدی گفت : از دو اردوی دانشجویی (دفتر تحکیم وحدت و جامعه اسلامی دانشجویان ) ، یکی که طرفدار جریان اقلیت است درکمال آرامش و امنیت برگزار می شود و به اردوی دفتر تحکیم که خود طرفدار جریان اکثریت است ، در هفته دولت حمله می شود.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت : جای تاسف است که نه تنها امکان سخن گفتن برای متفکران و اندیشمندان سلب می شود، بلکه از تریبون های رسمی با حرکت های سازمان یافته زمینه ها و شرایطی فراهم می آید که امکان هر فتنه و آشوبی در دامن آن پرورده می شود.
نماینده مردم تهران در پایان این سوال را مطرح کرد : آیا حتی پیگیری تخلف فرضی از طریق قانون منجر به اقتدار نظام می شود یا اعمال تحمیل زور، خشونت و مضروب کردن فرزندان این کشور ومقام های اجرایی دولت و سپس حمایت نمودن از این اقدامات از طریق رسانه های سراسری ؟