یک نماینده خرم آباد در مجلس شورای اسلامی نسبت به وقایع اخیراین شهر ابرازتاسف کرد # خرم آباد ، ایرنا: هفتم شهریور 1379 برابر با 28 اوت 2000 "عیسی موسوی نژاد" نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی ،یکشنبه شب با صدور اطلاعیه ای از بروز وقایع اخیر در این شهر ابراز تاسف کرد.
موسوی نژاد در اطلاعیه خود وقایع اخیر شهر خرم آباد (واقع درغرب ایران ) را ناشی از "دخالت گروه معدودی از عناصر شناخته شده و آشوب طلب و غیر مسوول که بعضا توسط افرادی خارج از این شهرستان هدایت و حمایت می شدند" دانست و افزود: قلب مردم مهمان نواز و آزادمنش خرم آباد از این حوادث جریحه دار شد.
نماینده مردم خرم آباد در بخشی از اطلاعیه خود با محکوم کردن " ممانعت از ورود سخنرانان مدعو و ضرب و شتم دانشجویان مهمان و معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان " نوشت: کراهت این حرکت غیراخلاقی و دور از شان مردم این شهر ،باعث شد که بعدازظهر شنبه موجی از حرکت خودجوش و عکس العمل مردم این شهر ایجاد شود.
دراین اطلاعیه اضافه شده است:گسترش این حرکت خودجوش مردم که حتی المقدور تلاش زیادی در کنترل آن بعمل آمد، نشان داد که نظر اکثریت قاطع مردم چیست و درمقابل برخورد غیر اسلامی وغیرانسانی نسبت به نمایندگان دانشجویان سراسر کشور (دفتر تحکیم وحدت )،و هتاکی و برخورد فیزیکی با جانبازان انقلاب چگونه معقول و سنجیده بازتاب نشان می دهند.
در این اطلاعیه با تاکید بر اینکه "سیاست اصلاح طلبان دوم خرداد و مجلس اصلاحات و دولت آقای خاتمی بر اعمال سیاست تنش زدایی و جلوگیری از هرگونه اخلال، بی نظمی و بی قانونی است "، از مردم خرم آباد خواسته شده است که از هرگونه تظاهرات و عکس العمل نسنجیده که موجب سواستفاده اخلاگران گردد، خودداری نمایند.