۲۹ مرداد ۱۳۷۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5639622
T T
۰ نفر
سه فیلم ایرانی در جشنواره ونیز شرکت می کند # تهران ، ایرنا: 29 مرداد 1379 برابر با 19 اوت 2000 سه فیلم ایرانی "تست دموکراسی " ساخته محسن مخملباف"، " روزی که زن شدم" ساخته مرضیه مشکینی (همسرمخملباف ) و فیلم ویدیویی" سمیرا چگونه تخته سیاه را ساخت " ساخته میثم مخملباف در جشنواره فیلم ونیز شرکت می کنند.
بر این اساس فیلم ویدیویی " سمیرا چگونه تخته سیاه را ساخت " ساخته میثم مخملباف از سوی رییس این جشنواره برای بخش نمایش ویژه پنجاه وهفتمین جشنواره فیلم ونیز دعوت شده است.
مدت این فیلم 73 دقیقه است و داستان آن در مورد زندگی سمیرا مخملباف و چگونگی ساخت دو فیلم "سیب" و "تخته سیاه " است.
"سمیرا مخملباف" به عنوان داور بخش مسابقه اصلی در جشنواره امسال ونیز حضور دارد.
همچنین فیلم سینمایی " روزی که زن شدم " ساخته مرضیه مشکینی ( همسر مخملباف ) دربخش هفته منتقدین که شامل مسابقه فیلمهای اول کارگردانان می شود و فیلم " تست دموکراسی" ساخته محسن مخملباف و شهاب الدین فرخ یار در بخش رسمی این جشنواره با عنوان " محدوده جدید " به نمایش درمی آیند.
پنجاه و هفتمین دوره جشنواره بین المللی فیلم ونیز از نهم شهریورماه (30آگوست ) در شهر ونیز ایتالیا برپا می شود.
علاوه بر فیلم های ساخته شده توسط خانواده مخملباف ، فیلم سینمایی "دایره" ساخته جعفر پناهی با عنوان تهیه کننده ایتالیایی خود ( بنیاد مونته چینما وریتا) در جشنواره فیلم ونیز شرکت می کند.
در پنجاه و هفتمین دوره جشنواره فیلم ونیز 156 فیلم از کشورهای مختلف جهان شرکت کرده که از میان آنها 27 فیلم برای بخش مسابقه پذیر فته شده اند.
ایتالیا در این دوره از جشنواره چهار فیلم خواهد داشت.
درجشنواره امسال فیلم ونیز 11 کارگردان برای اولین بار شرکت می کنند.
گشایش این جشنواره با فیلم آمریکایی " کابوهای فضایی" و اختتامیه آن با فیلم مشترک فرانسوی - اسپانیایی " می آیم " خواهد بود.