تجمع کنندگان در قم خواستار اخراج و محاکمه نماینگانی شدند که "به حریم ولایت توهین کردند" # قم ، ایرنا: 19 مرداد 1379 برابر با نهم اوت 2000 گروهی از طلاب ، روحانیون و اقشار مختلف مردم ، عصر سه شنبه ، با تجمع در حـرم مطهر حضرت معصومه (س ) در قم ، خواستار اخراج و محاکمه نمایندگانی شدند ، که به ولایت فقیه توهین کردند .
آنان ، از حکم رهبر انقلاب به مجلس در رابطه با حذف طـرح اصلاحیه قانون مطبوعات قدردانی کردند.
تجمع کنندگان، که آمادگی خود را برای اجرای دستورات رهبر انقلاب اسلامی اعلام کردند، در قطعنامه خود ، از قوه قضائیه خواسته اند، که نمایندگانی را که "به حریم ولایت توهین کردند" ، مورد پیگرد قانونی قرار دهد.
حجت الاسلام " مجتبی ذوالنور " فرمانده تیپ مستقل 83 امام جعفرصادق (ع) در این اجتماع، با اشاره به حوادث اخیر در مجلس شورای اسلامی گفت : آیا این ننک بر شهرهای ما نخواهد ماند ، که چرا چنین نمایندگانی که به حریم ولایت توهین می کنند ، به مجلس راه پیدا کرده اند.
وی افزود: متاسفانه امروز کسانی در مجلس رفته اند،که از آرمانهای منافقین دفاع می کنند.
وی افزود:آنان که تا دیروز از قانون گرایی دم می زدند ، امروز اساسی ترین بخش قانون اساسی را با چکمه و پای کثیف خود زیر پا گذاشته اند.
ذوالنور ، همچنین از ایستادگی ریاست مجلس شورای اسلامی در دفاع از امام راحل وولایت فقیه تقدیر کرد و گفت:امروز باید خودیها صف خود را از منافقین که قصد ایجاد شبهه در دین را دارند، جدا کنند.
در پایان این مراسم ، قطعنامه ای در هفت ماده قرائت شد، که در آن از معدود نمایندگانی که حریم ولایت را نفهمیده و باعث رنجش مردم شدند ، اعلام انزجار شده است .
قطعنامه تاکید کرده است : این افراد اگر بخواهند در برابر ثمره شهدا و دفاع مقدس ایستادگی کنند، صلاحیت نمایندگی نداشته و توسط مردم و نمایندگان اخراج خواهند شد.