طرح "جذب و حمایت از سرمایه های خارجی " تقدیم هیات رییسه مجلس شد # تهران، ایرنا: 12 تیر 1379 برابر با 2 جولای 2000 " علی هاشمی " عضو فراکسیون سازندگی در مجلس شورای اسلامی گفت ، این فراکسیون طرح " جذب و حمایت از سرمایه های خارجی" را روز یکشنبه به هیات رئیسه مجلس ارائه کرد.
وی روز یکشنبه به خبرنگار "ایرنا"، گفت: پیشنهاددهنده این طرح ، فراکسیون کارگزاران سازندگی بود و بیش از 30 نماینده آن را امضا کردند.
هاشمی تصویـب این طرح را موجب کمک به اشتغال و نیز حمایت از سرمایه گذاران خارجی و رونق اقتصادی کشور دانست .
" حسین انواری " نماینده مردم سراب یکی از امضاکنندگان این طرح نیز دراین باره گفت : دراین طرح پیشنهاد شده ، سرمایه گذاران خارجی همانند سرمایه گذاران داخلی بتوانند از تسهیلات و حمایتهای یکسان برخوردار شده و سرمایه های آنها، سلب و یا ملی اعلام نشود.
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با تشریح مواد دیگری از این طرح اظهار داشت: سرمایه گذاران خارجی می توانند تسهیلات مالی و منافع آن را به سرمایه گذار خارجی و یا داخلی واگذارکنند و همچنین مجاز خواهند بود هر سال سود حاصل از به کار انداختن سرمایه خود را پس از کسر مالیات و عوارض به ارز تبدیل و یا به صورت کالای مجاز از ایران خارج سازند.
نماینده مردم سراب خاطر نشان کرده اجازه تردد، اقامت ، صدور پروانه کار و استخدام تابع آیین نامه خاص خواهد بود.
به گفته انواری این طرح درنهایت، سرمایه های خارجی و داخلی را به هم پیوند می دهد ، تولید را هدفمند ، اشتغال را با ثبات ، اقتصاد را روان، تراز بازرگانی را مثبـــت و نقدینگی جامعه را برای تولید و اشتغال هدایت می کند.
. ز .