۱۲ تیر ۱۳۷۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5634436
۰ نفر
نخستین نمایشگاه بین المللی بازرگانی فارس گشایش یافت # شیراز ، ایرنا: 12 تیر 1379 برابر با دوم جولای 2000 نخستین نمایشگاه بین المللی بازرگانی استان فارس (جنوب ایران )شنبه شب با حضور صنعتگران و بازرگانان فعال در زمینه صادرات و واردات در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی شیراز (مرکز استان )گشایش یافت .
این نمایشگاه در برگیرنده تولیدات و محصولات صنعتی و بازرگانی 57 واحد تولیدی است .
استاندار فارس در آئین گشایش این نمایشگاه با تاکید بر توانمندی اقتصادی ، بازرگانی فارس خواستار بکارگیری تمهیداتی برای رونق تجاری منطقه جنوب و استفاده از ابزارهای مناسب و مزیت های نسبی اقتصادی فارس شد.
غلامرضا صحرائیان افزود : فارس توانمندی ویژه ای در صنعت برق والکترونیک دارد و تصویب منطقه ویژه اقتصادی صنعت برق والکترونیک در این استان گامی در جهت شکوفائی بیشتراقتصادی منطقه است .
وی نمایشگاههای صنعتی ، بازرگانی را ابزاری برای انتقال تجربیات و راهکاری برای معرفی محصولات اقتصادی به ملت ها دانست و اظهار امیدواری کرد که نمایشگاه شیراز بتواند در این راه به موفقیت دست یابد.
محصولات برق و الکترونیک ، صنایع فلزی ، محصولات شیمیایی و غذایی ، تولیدات لوازم خانگی ، و صنایع بسته بندی و فرآوری از جمله محصولاتی است که در نخستین نمایشگاه بین المللی بازرگانی فارس عرضه شده است .