۱۲ تیر ۱۳۷۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5634426
۰ نفر
سخنان رئیس مجلس ایران در جلسه علنی روز یکشنبه # تهران ، ایرنا: 12 تیر 1379 برابر با 2 جولای 2000 رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:تهاجم و حمله به مجلس شورای اسلامی موجب خواهد شد تا این نهاد نتواند به همه مسوولیت هایش عمل کند .
" مهدی کروبی " که در آغازجلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی سخن می گفت ، اظهار داشت : بر اساس قانون اساسی ، فرمایشات بنیانگذار جمهوری اسلامی و رهنمودهای مقام معظم رهبری ، مجلس جایگاه خاصی دارد و در راس امور و مرکز همه قدرت ها است .
وی تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی از تمام اختیاراتش از جمله در تقدیم طرحها ، همکاری با دولت و نهادها و دستگاه های نظام استفاده می کند و وظایفش را انجام می دهد .
کروبی خاطر نشان کرد : مطمئنا توجه به همه مشکلات جامعه اعم از معیشتی ، اقتصادی ،فرهنگی و سیاسی برای مجلس در اولویت قرار دارد و اساس خواست مردم توسعه همه جانبه و پایدار درتمام زمینه ها است .
وی افزود : توجه مجلس شورای اسلامی به یک بعد و یا یک موضوع خاص سبب نمی شود که مجلس را نسبت به سایر وظایفش غافل کند .
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مجلسی که نمایندگانش با رای مردم انتخاب و شکل گرفته است ، مطمئنا درحد توانش به همه خواسته های مردم و مشکلات معیشتی ، جوانان ، اشتغال و سایر نیازهای جامعه توجه می کند .
وی نقد دلسوزانه را عملی پسندیده دانست و در عین حال گفت : آغاز کار مجلس ششم است و ما از همه صاحبان قلم ، ارباب جراید ، بزرگان ، شخصیت ها اندیشمندان و دانشگاهیان انتظار یاری و کمک داریم .
کروبی برخی عیب جویی ها ، مچگیری ها و بعضی طنزها را برای مجلس وهن خواند و خواستار مراعات این امر از سوی صاحب نظران در سطح مطبوعات و چه به طور خصوصی و چه در تذکرات شفاهی شد تا منشاء اختلاف و تشتت نشود .
. ز .