رییس فدراسیون کشتی ایران : دوپینگی ها برای همیشه محروم می شوند # همدان ، ایرنا: دهم تیر 1379 برابر با 30 ژوئن 2000 رییــــس فدراسیون کشتی ایران گفت : هر کشتی گیری که مبادرت به "دوپینک" /استفاده از مواد نیروزا/ کند ، برای همیشه از شرکت در مسابقه های داخلی و خارجی محروم خواهد شد.
"پرویز سیروس پور" روز جمعه در همـــــدان ( غرب ایران ) افزود : کمیته انضباطی فدراسیون کشتی ایران قاطعانه با ایــــن حرکت ناشایست و غیرورزشی برخورد می کند و کشتی گیران متخلـف هرچند که مطرح هم باشند لیکن برای همیشه محروم خواهند شد.
وی یادآور شد : به تازگی با ارسال 22 نمـــونه آزمایش از کشتی گیران عضو تیم جوانان ایران به یونان متاسفانه جواب سه تــن از آنان مثبت بود که از اعزام آنان به مسابقه های جهانـــی در فرانسه و همچنین آسیایی در هندوستان جلوگیری می شود.
سیروس پور خاطرنشان کرد : فدراسیون کشتی بـــــرای حفظ موقعیت برتر کشتی ایران در جهان ، سیاست اصلی و اولویت کاری خود را بر روی پرورش نونهالان و نوجوانان مستعد این رشته قرار داده است.
وی تاکید کرد: با توجه به همین سیاست ، مسابقه های کشتی قهرمانــی ایران دررده های سنی نونهالان ، نوجوانان و جوانان به صورت منظم برگزارخواهد شد.
وی گفت : این اشتباه بزرگی است که فکر کنیم ما فقط برای قهرمانی تـــلاش می کنیم بلکه دیگر کشــــورها نیز برای رسیدن به این هدف بصورت جدی در حال فعالیت هستند و برای اینکـــه عقب نمانیم باید در سنین پایین در این رشته سرمایه گذاری کنیم.
سیروس پور با ابراز رضایت و قدردانی از دست اندرکاران میزبانی مسابقه هـای کشتی قهرمانی نوجوانان آسیا در همدان گفت : همدان پیشتر با بــــــرگزاری رقابتهای انتخابی تیم کشتی جوانان ایران نشان داد شایستگی میزبانــــی را در حد مطلوب داراست و به همین دلیل مسابقه های نوجوانان آسیا در این شهــر برگزار شد.
مسابقه های کشتی قهرمانی نوجوانان آسیـــا از روز چهارشنبه در شهر همدان آغاز شده و روز جمعه به پایان می رسد.