ماموریت نیروهای "ناتو" و سازمان ملل در بوسنی، تمدید شد # سازمان ملل، ایرنا: دوم تیر 1379 برابر با 22 ژوئن 2000 شورای امنیت سازمان ملل ، روز چهارشنبه ، در پی دو روز بحث و بررسی ، قطعنامه تمدید یک ساله ماموریت نیروهای نظامی سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) موسوم به "اسفور" و نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در بوسنی وهرزگوین را تصویب کرد.
قطعنامه مذکور، با 14 رای موافق و یک رای ممتنع روسیه به تصویب رسید.
روسیه، به دلیل آنکه یوگسلاوی در اردیبهشت ماه گذشته به مذاکرات صلح بالکان که در بروکسل برگزار گردید، دعوت نشد، به این قطعنامه رای ممتنع داد.
با تصویب این قطعنامه، مدت ماموریت نیروهای ناتو و سازمان ملل که بر اساس قرارداد سال 1995 صلح "دیتون" در بوسنی و هرزگوین مستقر شده اند، تا تاریخ 21 ژوئن سال 2001 (یکم تیرماه 1380) تمدید شد.
" سرگئی لاورف "، سفیر دایمی فدراسیون روسیه، پس از تصویب قطعنامه به خبرنگاران گفت : کشورش از حضور در مذاکرات بروکسل امتناع کرد، چون ادامه در انزوا قراردان یوگسلاوی و مانع تراشی بر سر راه این کشور که امضاکننده قرارداد صلح "دیتون" است را غیر قانونی دانسته و آن را برای ثبات منطقه بالکان مفید نمی داند.
" وانک ینک فان "، سفیر دایمی چین نیز که به قطعنامه رای مثـبت داده بود به اعضای شورای امنیت گفت : جلوگیری از شرکت یوگسـلاوی در مذاکرات را به نفع صلح نمی داند.
" اندراس واموس گلدمن "، سفیر کانادا به اعضای شورای امنیت گفت : تا زمانی که پست ریاست جمهوری در بلگراد در اختیار " اسلوبودان میلوسویچ " است، نمی توان یوگسلاوی را در مذاکرات صلح شرکت داد.
وی افزود : میلوسویچ رئیس جمهوری یوگسلاوی که در دادگــاه رسـیدگی به جنایات جنگـی در لاهـه تحت پیـگرد قضایی قـرار دارد، همواره تلاش می کند در اجرای موافقتنامه صلح دیتون اشکالتراشی کند.