۲۷ خرداد ۱۳۷۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5632797
۰ نفر
100 میلیون دلار تسهیلات در اختیار صادرکنندگان قرار می گیرد # تهران، ایرنا: 27 خرداد 1379 برابر با 16 ژوئن 2000 مدیرعامل بانک توسـعه صـادرات ایران روز جمعه در بازدید از نمایشـگاه توانمندی های صادراتی بخش تعاون اعلام کرد: 100 میلیون دلار و 2400 میلیارد ریال تسهیلات در سال جاری در اختیار صادرکنندگان قرار می گیرد.
دکتر نوروز کهزادی در گفت و گوی اختصـاصـی با خبرگزاری جمهوری اسـلامی "ایرنا"گفت: بانک توسعه صادرات ایران از تمام تعاونی هایی که دربخش صادرات فعالیت کنند، حمایت خواهد کرد و تسهیلات ارزی و ریالی در اختیار آنها قرار می دهد.
وی گفت: تسهیلات این بانک برای تامین مواد اولیه در اختیار تعاونی هایی که با هدف صـادرات، تولید کنند، قرار خواهد گرفت. در این زمینه لازم اسـت، تعاونی ها گشایش اعتبار از بانک معتبر یا قرارداد معتبربانکی داشته باشند.
وی در خصـوص نمایشـگاه توانمندی های صـادراتی بخش تعاون اظهار داشـت: تعاونی ها می توانند نقش مهمی در صادرات غیرنفتی داشته باشند، اما لازم اسـت کیفیت تولیدات را بالا ببرند، خدمات پس از فروش ارایه کنند و تمام تولیدات تحویلی آنها به مشتریان با نمونه اولیه، یکسان باشد.
وی همچنین خواستار توجه جدی تعاونی ها به بسـته بندی محصولات و تبلیغات بیشتر از سوی آنها شد.