۵ خرداد ۱۳۷۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5630256
۰ نفر
خرازی از یک شهرک مسیحی نشین در جنوب لبنان دیدن کرد # بیروت ، ایرنا: پنجم خرداد 1379 برابر با 25 مه 2000 "کمال خرازی" وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ، روز پنجشنبه ، در نخستین روز از سفر خود به لبنان و در ادامه دیدار از منـاطق آزاد شــده جنــوب این کشور ، در شهـرک مسیحی نشین "عین ابل" حضور یافت و آزادی این شهرک را به اهالی آن تبریک گفت.
خرازی، در محل کلیسای این شهرک ، خطاب به جمعیتی که برای شنیدن سخنان وی جمع شده بـودند ، گفت : "همچنان که این پیروزی در سایه وحدت همه طوایف لبنان به دست آمـده است ، آینده کشور هم در گرو وحدت همه اقوام است".
وزیر خارجه ایرن ابراز امیدواری کرد، که "ویرانی های ناشی از اشغالگری صهیونیستها در جنوب لبنان بازسازی شود و مردم این کشور روزهای خوبی را در آینده شاهد باشند".
پیش از سخنان وزیر امور خارجه ، روحانی مسیحی شهرک عین ابل از خرازی به خاطر تحمل مشقات دشواری راه سفر به این شهرک ، تشکر کرد.
وی گفت : " حضور وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در این شهرک ، نشــان دهنده این است، که برای ایران آزادسازی روستاهای مسیحی نشین و مسلمان نشین تفاوتی ندارد. بلکه نفس مبارزه بــا اشغالگران صهیونیست است، کـــه اهمیت دارد".
وی، بار دیگر با تشکر از حضور هیات ایران در لبنان ، خواستار "توجه هر چه بیشتر همه کشورهای دوست لبنان ، بــه ویژه ایران اسلامی بـرای بازسازی خرابی های لبنان شد".