۵ خرداد ۱۳۷۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5630228
۰ نفر
بانک الله اکبر در فضای دمشق طنین انداز شد # دمشق ، ایرنا: پنجم خرداد 1379 برابر با 25 مه 2000 به مناسبت پیروزی مقاومت اسلامی لبنان علیه نیروهای اشغالگر رژیــــم صهیونیستی ، چهارشنبه شب بانک الله اکبر در فضای دمشق طنین انداز شد.
ده ها هزار تن از مسلمانان کشورهای عربی حوزه خلیج فارس ، افریقــا ، سوریه ، لبنان ، عراق ، افغانستان ، پاکستان ، هند و زائران ایرانی کــه به مناسبت اربعین حسینی در مرقد مطهر حضرت زینب (س ) گرد آمده بودند ، با سر دادن شعار الله اکبر ، پیروزی مقاومت اسلامی لبنان را علـیه اشغالگران صهیونیست گرامی داشتند.
این مسلمانان با در دست داشتن پرچم های زرد رنک حزب الله لبنان شعار- هایی در حمایت از حزب الله و علیه رژیم صهیونیستی سر دادند.
در مساجد و حسینیه های دمشق نیز سخنرانان ، پیروزی رزمندگان مــقاومت اسلامی لبنان را گرامی داشتند و این پیروزی را ناشی از اقتدای آنان بـــه ابا عبدالله الحسین (ع) و شهیدان کربلا توصیف کردند.
مردم سوریه نیز با تبریک پیروزهای مقاومت اسلامی بــه یکـدیـگر ، این پیروزی را مقدمه ای برای آزادسازی منطقه اشغالی جولان دانستند.
روزنامه ها و رادیو و تلویزیون سوریه نیز در روزهای اخیر مهم ترین خبر -های خود را به این پیروزی و تاثیر آن بر منطقه و جهان اختصاص داده اند.
این رسانه ها پیروزهای مقاومت اسلامی را پیروزی لبنان ، سوریه و جهان عرب توصیف کردند.