بازتاب عقب نشینی نیروهای اسراییلی از جنوب لبنان در روزنامه های مالزی # کوالالامپور ، ایرنا: پنجم خرداد 1379 برابر با 25 مه 2000 فرار نیروهای نظامی رژیم اشغالگر صهیونیستی از جنوب لبنان بازتاب گسترده ای در رسانه های خبری مالزی داشته است .
"نیو استریتز تایمز" پرشمارترین روزنامه انگلیسی زبان مالزی که پیش از این نوشته بود "اسراییل قصد دارد همه نیروهای خود را از این منطقه بیرون بکشد" ، امروز پنجشنبه با درشت ترین حروف صفحه آخر خود که مهم ترین صفحه اخبار خارجی است از "تردید به دنبال خروج نیروها"ی اسراییلی از جنوب لبنان خبر داد.
این روزنامه همراه با این گزارش عکسی رنگی نیز از یک زندانی آزاد شده لبنانی به چاپ رسانده که مادرش او را در آغوش کشیده است.
شرح زیر این تصویر از یورش حدود 500 نفر به زندان "خیام Khiam" که به رهایی 144 زندانی لبنانی انجامید خبر می دهد.
"سان" دیگر روزنامه مهم انگلیسی زبان مالزی نیز در شماره امروز خود گزارش خروج نیروهای اسراییلی را همراه با سه عکس رنگی و عنوان درشت به چاپ رسانده است.
در عنوان نخست این گزارش آمده است: اسراییل پس از 22 سال از جنوب لبنان دست کشید و عنوان دوم این گزارش از استقبال و شادمانی رزمندگان حزب الله که این عقب نشینی را یک "پیروزی درخشان" خوانده اند خبر داد.
در یکی از عکس های این روزنامه رزمندگان حزب الله به چشم می خورند که روی یک دستگاه تانک متعلق به نیروهای طرفدار اسراییل به جشن و سرور پرداخته اند.
عکس دیگر روزنامه سان جمعیتی از مردم جنوب لبنان را نشان می دهد که با برافراشتن پرچم های سبز رنک و زرد رنک خود در خیابان های روستای "بنت جبیل Jbeil Bint" به پایکوبی پرداخته اند.
عکس سوم از صف بسیار طولانی خودروها و جمعیت مردم پیاده است که صدها تن از فراریان از جنوب لبنان را در انتظار ورود به اسراییل در نقطه مرزی "متولا Metulla" نشان می دهد.