یک مقام اسراییلی: تل آویو آمادگی پرداخت بهای حمله به لبنان را دارد # بیروت، ایرنا: 16 اردیبهشت 1379 برابر با پنجم مه 2000 معاون وزیر جنک اسراییل، روز جمعه ، گفت: "اسراییل بهای جنک در لبنان را تعیین کرده و آمادگی پرداخت آن را دارد".
" افرایم سنیه " به رادیو اسراییل گفت: "اسراییل خــواهان ناآرام شدن اوضاع در جنوب لبنان نیست، اما حمله های موشکی حزب الله را بـی پاسخ نخواهد گذاشت".
وی به رغم اشاره به کشته شدن دو زن لبنانی بر اثر گلوله باران های شبه- نظامیان " آنتوان لحد "، ادعا کرد که "ارتش جنوب لبنان نیز خواهان تـوسعه عملیات نظامی و ناآرام شدن جنوب لبنان نیست".
سنیه، مدعی شد که "حزب الله با شلیک کاتیوشا به سوی شهرک "کریات شمونه" و زخمی شدن تعدادی از شهرک نشینان که خود را برای تعطیلات روز شنـبه آماده می کردند ، قصد داشت به کشتار دسته جمعی دست بزند".
از سوی دیگر ، رادیو این رژیم گفت که "به دنبال نا آرام شدن اوضاع در جنوب لبنان ، آمریکا هم اینک می کوشد اوضاع را آرام کند".
این رادیو افزود: "مادلین آلبرایت وزیر امور خارجه آمریکا، معتقد است کـه سوریه و اسراییل خواهان از سرگیری گفت و گوها هستند".
از سوی دیگر ، "ارییل شارون" رییس حزب مخالف لیکود ، از تصمیم "ایهود باراک" نخست وزیر اسراییل به بمباران لبنان قدردانی کرده و خواستار ادامه حمله های هوایی به این کشـور شد.
در این میان ، مسوولان شهرک های یهودی نشین حاشیه مرز لبنان با فلسطین اشغالی، به دنبال افزایش حمله های موشکی مقاومت اسلامی ، جلـــسه فوق العاده تشکیل دادند.
شهردار کریات شمونه ، نسبت به اظهارات باراک بــه هنگام دیدار از این شهرک ابراز نارضایتی کرده و گفت: "ارتش اسراییل برای تــوقف حمله های حزب- الله باید عملیاتش را در لبنان ادامه دهد".
وی افزود: "تصمیم دارد در صورت لزوم ، شـهرک هـای یهودی نشین شمال را تخلیه کند".
در همین حال مسوولان شهرک های یهودی نشین بلندی های جـولان ، آمادگی خود را برای پذیر ش و اسکان شهرک نشینان حاشیه مرز لبنان ، اعلام کردند.
ساکنان شهرک های شمال فلسطین اشغالی همچنان در پناهگاه به سر می برند و منابع اسراییل زیان های مالی وارد شده به این شهرک را معادل دو میلیون شاقول ( 500 هزار دلار ) برآورد کردند.