کردند # دوبی، ایرنا: 10 دی 1382 برابر با 31 دسامبر 2003 شعب بانک ملی و صادرات ایران در امارات عربی متحده از روز شنبه تاکنون بیش ازیک میلیون درهم کمک های مردمی را برای زلزله زدگان بم جمع آوری کردند.
براساس گزارش روز چهارشنبه ستاد کمک به زلزله زدگان بم در سرکنسولگری ایران در دوبی، از مجموع مبلغ مذکور، 150 هزار درهم سهم مشارکت کارکنان بانک ملی دوبی در یاری رساندن به هموطنان زلزله زده است. همچنین از سوی شیخ "حمدان بن راشد" معاون حاکم دوبی نیز کمک هایی مشتمل بر 500 چادر و بیش از 80 کارتن لباس ارسال شده است. بنابراین گزارش، یک مدرسه هندی در دوبی 25 هزار درهم برای کمک به زلزله زدگان اختصاص داد. اختصاص پنج دستگاه ژنراتور برق از سوی یک گروه صنعتی در دوبی، مشارکت یک سازمان غیردولتی جهانی به نام "ویشن" با اهدای هفت میلیون دلار که بخشی از این کمک که شامل 520 چادر است از دوبی ارسال خواهد شد. علاوه براین یکی از تجار دوبی یک هزار تخته پتو، یک هزار عدد اورکت و یک هزار عدد چادر و مقادیری وسایل پزشکی برای هموطنان زلزله زده بم اهدا کرد.
دراین گزارش خاطرنشان شده است ایرانیان و سایر اتباع مقیم امارات برای ارائه کمک به آسیب دیدگان زلزله با حضور در بیمارستان ایرانی (هلال احمر) دوبی کمک های غیرنقدی خود را در اختیار ستاد مربوطه قرار می دهند. همچنین شماره حساب 4044 بانک ملی شعبه دوبی و نیز 5000 بانک صادرات در دوبی و ابوظبی کماکان آماده جذب کمک های نقدی برای زلزله زدگان است. 1348/222