۲۹ اسفند ۱۳۸۵،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5114985
T T
۰ نفر
.................................................
اهواز، خبرگزاری جمهوری اسلامی 29/12/85 داخلی.اجتماعی.هواشناسی.مهمانان.نوروز.86.
سرپرست اداره کل هواشناسی خوزستان اعلام کرد: نقشه های هواشناسی نشان می- دهد تا روزجمعه هفته جاری، وضعیت مساعد جوی در تمام نقاط این استان حاکم بوده و وضعیت خاصی پیش بینی نمی شود.
"کوروش بهادری"، روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا خاطرنشان کرد: ازروز شنبه هفته آتی موج ناپایداری از سمت نیمه غربی کشور به صورت رگبارهای پراکنده و ریزش باران را در نقاط شمالی و مرتفع خوزستان شاهد خواهیم بود.
وی ادامه داد: این رگبارها همراه با وزش باد بوده و لازم است مهمانان نوروزی به هشدارهایی که در زمینه استفاده از ماسک در این گونه موارد داده می شود، توجه کنند.
سرپرست اداره کل هواشناسی خوزستان همچنین یادآوری کرد: این استان به دلیل همجواری با پنج استان در جنوب غرب کشور دارای اقلیم های متفاوتی است که وضعیت جوی این مناطق بر وضعیت هوای خوزستان تاثیرگذار است.
بهادری با تاکید بر لزوم توجه مهمانان نوروزی به هشدارهای هواشناسی گفت: شماره تلفن 134 هواشناسی و 4436003 دیده بانی آماده هر گونه پاسخگویی به هموطنان در ایام نوروز می باشد.
وی در عین حال گفت: در تمامی 20 شهرستان خوزستان، ایستگاه های هواشناسی به طور شبانه روزی فعال بوده و از این طریق تمامی کسانی که قصد مسافرت به هر شهرستانی دارند، می توانند از طریق این ایستگاه ها از وضعیت جوی این مناطق مطلع شوند.
بزرگترین رادار هواشناسی کشور با برخورداری از قدرت تشخیص و پیش بینی وضعیت جوی در این استان راه اندازی شده است.
خوزستان با جمعیتی افزون بر چهار میلیون و 200 هزار نفر از استانهای پهناور کشور است که در جنوب غرب کشور واقع شده و همه ساله پذیرای مهمانان و مسافران نوروزی بسیاری از تمام نقاط کشور می باشد.
این استان به استان همیشه گرم معروف است اما ایام نوروز در این استان هم دیدنی است و هم خوش آب و هوا به طوری که خیلی از هموطنان با وجود دوری مسافت به این استان سفر کرده و در حد توان از نقاط مختلف آن دیدن می کنند.
این استان به دلیل برخورداری از مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس چون شلمچه، چزابه و دهلاویه، هر سال میزبان میلیون ها نفر از سراسر کشور در قالب کاروان های راهیان نور است که این خود نیز جلوه خاص دیگری به این نقطه از کشور بخشیده است.
645/587 شماره 060 ساعت 43:10 تمام انتهای پیام C29.10-43-40