۲۹ اسفند ۱۳۸۵،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5114964
T T
۰ نفر
.................................................
اردبیل، خبرگزاری جمهوری اسلامی 29/12/85 داخلی.اقتصادی.تعاون.
رییس اداره تعاون گرمی مغان از آغاز توزیع نهال توت اصلاح شده ژاپنی در این شهرستان خبرداد.
اسماعیل ایران نژاد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح توسط شرکت تعاونی کرم ابریشم ایثارگران وابسته به این اداره برای حمایت از تعاونی های پرورش کرم ابریشم این شهرستان اجرا می شود.
وی گفت: در این طرح یکصد هزار اصله نهال توت اصلاح شده ژاپنی به قیمت دولتی برای ایجاد و توسعه توتستان ها در اختیار اعضای تعاونی ها قرار می گیرد.
وی با اشاره به این که امسال 126 تعاونی پرورش کرم ابریشم در این شهرستان به ثبت رسیده افزود: این تعاونی ها با استفاده از تسهیلات ویژه با خرید نهال و کاشت و ایجاد توتستان 70 هکتار از اراضی مستعد منطقه را زیر کشت برده و فعالیت می کنند.
وی مجموع تعاونی های فعال این شهرستان را 342 واحد ذکر کرد و گفت: از این تعداد 159 طرح با اشتغال زایی یک هزار و 141 نفر از طریق پرداخت 49 میلیارد و 829 میلیون ریال از محل اعتبارات بنگاه های اقتصادی زودبازده فعال شده اند.
وی با اشاره به این که تشکیل شرکت های تعاونی کرم ابریشم در گرمی مغان بخاطر قابلیت اجرای خانگی مورد استقبال مردم قرار گرفته و مشارکت زنان را بدنبال دارد حمایت از تعاونی ها و توسعه آنها برای اشتغال زایی در این شهرستان محروم را ضروری دانست.
شهرستان گرمی با یک صد هزارنفر جمعیت در شمال اردبیل و در منطقه مرزی با جمهوری آذربایجان واقع است.
7122/594/587 شماره 102 ساعت 45:11 تمام انتهای پیام C29.11-45-37