۲۹ اسفند ۱۳۸۵،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5114918
T T
۰ نفر
.........................................................
توکیو ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 29/12/85 خارجی.ژاپن.هواپیما.اجتماعی.
یک فروند هواپیمای دیگر خطوط هوایی ژاپن از نوع بمباردیه روز سه شنبــه مجبور به فرود اضطراری در یکی از فرودگاه های این کشور شد.
به گزارش خبرگزاری کیودو، این هواپیما که از سری هواپیماهای "دی.اچ.سی- 8" و متعلق به خطوط آموکوسا است ، دارای 18 سرنشین شامل 15 مسافر و ســـه خدمه بود که حال همه سرنشینان آن خوب گزارش شده است.
حدود یک هفته پیش نیز یک هواپیمای خطوط هوایی ژاپن از نوع "دی.اچ.سی- 8" ساخت شرکت کانادایی بمباردیه ، از فرودگاه اوساکا دومین شهر بزرک ژاپن به پرواز درآمد که در یک فرود اضطراری بدون بازشدن چرخ جلو، در بـــــاند فرودگاه "کوچی" در جزیره "شیکوکو" در جنوب غربی ژاپن سالم به زمین نشست.
به گزارش ایرنا به نقل از کیودو ، خلبان هواپیما پس از آن که نتـوانست چرخ های هیدرولیکی هواپیما را باز کند، اقدام به فرود اضطراری کرد.
این هواپیما از آموکوسا در استان کوماموتو در جزیره کیوشوی ژاپن بـــه پرواز درآمده بود که ظهر امروز (سه شنبه ) مجبور به فرود اضطراری درفرودگاه کوماموتو شد.
فعالیت این نوع هواپیماهای خطوط هواپیمایی ژاپن به دنبال فرود اضطراری یک فروند هواپیمای مسافربری متعلق به خطوط هوایی "آنا"در روز سه شنبه هفته گذشته متوقف شده بود.
وزارت حمل ونقل و زیرساخت ژاپن پس از وقوع این حادثه اجازه پرواز ایـن نوع هواپیماها را تا اطلاع ثانوی و بررسی کارشناسان بر روی بخش هــای مختلف آن از جمله چرخ ها و درب های آن، متوقف کرده بود.
این وزارتخانه با اعلام این که بازرسی های فوق العاده بر روی هواپیمـاهای "دی.اچ.سی - 8" خطوط هواپیمایی ژاپن نشان داد که هیچ مشکلی در آنهـا وجود ندارد، اجازه پرواز به این نوع هواپیماها را صادر کرده بود.
آساق/280/1392 شماره 194 ساعت 53:14 تمام انتهای پیام C29.14-53-11