..................................................................
اردبیل، خبرگزاری جمهوری اسلامی 29/12/85 داخلی.اجتماعی.گردشگری.
مسافران و میهمانان نوروزی که از طریق جاده تالش - آستارا وارد استان اردبیل می شوند از وضعیت بسیار بد و ناهموار این محور اظهار نارضایتی می کنند.
آنان با گلایه از مسوولین راه و ترابری استان گیلان به دلیل رسیدگی نکردن به وضعیت این محور می گویند، ناهمواری و وضع نامطلوب این محور شیرینی جاذبه های گردشگری منطقه را به کام آنان تلخ کرده است.
محمود قدیری که با خانواده خویش از تهران به اردبیل آمده است گفت: وضعیت موجود و ناهمواریهای این جاده انسان را به یاد جاده های شوسه کوره دهات دورافتاده کشور می اندازد.
وی با اشاره به این که وزارت راه و ترابری از ماهها قبل اعلام داشته بود هرکسی ناهمواری در جاده های کشور مشاهده و اعلام کند جایزه خواهد گرفت، افزود: مسوولین وزارت راه و ترابری حتما با این محور آشنایی ندارند و یا یا برای تقریح هم که شده به این منطقه سفر نکرده اند.
احمد خانی، یک مسافر جنوبی هم گفت انتظار نداشتیم در شمال کشور وضعیت جاده را به این وضع مشاهده کنیم.
وی دراین حال با قدردانی از مسوولین راه و ترابری استان به دلیل رسیدگی خوب به جاده آستارا - اردبیل افزود: وضعیت مطلوب این محور تلخی جاده تالش به آستارا را از خاطره ها می برد.
این مسافر از مسوولین استان گیلان خواست با الگوبرداری از این محور، جاده تالش به آستارا نیز تعریض و بازسازی و برای تردد مسافران آماده سازی کنند.
راه و ترابری استان اردبیل در تماس خبرنگار ایرنا اعلام کرد اجرای طرح تعریض و چهار بانده کردن این محور طرح ملی است که توسط راه و ترابری استان گیلان دردست اجراست.
فرماندار آستارا هم اخیرا در جلسه شورای اداری این شهرستان با اظهار نارضایتی از روند کند اجرایی این محورگفته بود تاکنون بیش از 300 میلیارد ریال برای تعریض این محور 75 کیلومتری هزینه شده است .
طالبی، با عنوان این که خود شاهد تصادف به دلیل ناهمواری موجود دراین محور بوده است، از مسوولین راه و ترابری استان خواسته بود به عملیات اجرایی این محور سرعت بخشند.
طرح تعریض جاده تالش به آستارا که استان گیلان را از این طریق به استان اردبیل متصل می سازد از چند سال پیش آغاز شده است که روند کند عملیات اجرایی آن موجب نارضایتی مسافران و رانندگان عبوری از این محور شده است.
سالانه دهها هزار مسافر از برای استفاده از مواهب طبیعی و آبهای گرم منطقه از طریق این محور به استان اردبیل مسافرت می کنند.
618/587 شماره 212 ساعت 35:15 تمام انتهای پیام C29.15-35-31