۲۹ اسفند ۱۳۸۵،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5114908
T T
۰ نفر
...............................................
قشم، خبرگزاری جمهوری اسلامی 29/12/85 داخلی.اجتماعی.نوروز.86 .
رییس ستاد تسهیلات سفرهای قشم گفت: با ورود نخستین مسافران و گردشگران علاقمند به آثار تاریخی، جزیره قشم چهره نوروزی به خود گرفت.
"محمد ابراهیم لاریجانی"، روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون بیشتر هتلها و مراکز اقامتی قشم مملو از مسافر بوده و هر ساعت بر تعداد این افراد افزوده می شود.
وی اظهار داشت: طی سه چهار روز گذشته بیش از پنج هزار خودرو از طریق بندر لافت وارد جزیره قشم شده است.
وی خاطر نشان کرد: سه لندینک کرافت وظیفه حمل و نقل و جابجایی خودرو مسافران از بندرعباس به قشم را برعهده دارند.
رییس ستاد تسهیلات سفرهای قشم، گفت: هم اکنون امکان پهلوگیری همزمان سه لندینک کرافت در اسکله لافت فراهم شده است.
لاریجانی افزود: تمامی اماکن توریستی و اکوتوریستی قشم بازسازی و آماده پذیرایی از مسافران نوروزی شده است.
وی یادآور شد: در ایام تعطیلات نوروز با توجه به برنامه ریزی های انجام شده و بازسازی اسکله های مسافری شهید ذاکری و بهمن و افزایش پروازهای هواپیمایی به قشم پیش بینی می شود که بیش از 5/1 میلیون مسافر به این جزیره سفر کنند.
وی به برنامه ریزی های صورت گرفته برای نوروز 86 جزیره قشم اشاره کرد و گفت: بهسازی 16 سایت گردشگری و تفریحی چون جنگل حرا، غارهای نمکدان و خربس ، اسکله لافت، سایت تخم گذاری لاک پشت ها، دره چاهکو، دره ستاره ها، قلعه پرتغالی و ... از جمله این اقدامات است.
لاریجانی با بیان اینکه بیشتر مناطق گردشگری و طبیعی جزیره قشم درگذشته فاقد امکانات اولیه برای رفاه حال گردشگران بود، افزود: با تامین اعتبارت لازم، طرحهای عمرانی و بهسازی این سایت ها انجام شد.
وی ادامه داد: در این 16 سایت، 16 نگهبان بصورت شبانه روزی فعال شده و به مسافران و گردشگران راهنمایی لازم را انجام می دهند.
686/587 شماره 214 ساعت 38:15 تمام انتهای پیام C29.15-38-31