...............................................................
بیروت، خبرگزاری جمهوری اسلامی 29/12/85 خارجی.سیاسی.لبنان.اسراییل.
منابع خبری رژیم صهیونیستی اعلام کردند" گابی اشکنازی " رییس ستاد ارتش این رژیم در پی شکست اسراییل در جنک علیه لبنان ، دچار افسردگی و شکست روانی شده است.
اشکنازی در نخستین دیدار خود با فرماندهان و افسران بلندپایه ارتش رژیم صهیونیستی از زمان تعیین وی به سمت خود، اعتراف کرد که دچار احساس ناکامی شده و از روش اقدام نیروهای اسراییلی در جنک اخیر علیه لبنان که به شکست این رژیم منجر شد ، رضایت ندارد.
اشکنازی، بیش از یک ساعت درباره شکستهای اسراییل در جنک علیه لبنان گفت وگو کرد و در صحبتهایش بر اوضاع داخلی واداری ارتش و ضرورت بازگرداندن اطمینان به افسران بلند پایه آن طوری که نزد اسراییلی ها انعکاس پیدا کند، تمرکز کرد.
اشکنازی، به تازگی سمت خود را به عنوان جانشین " دان حالوتس " که پس از مسوول شناخته شدن او در شکست اسراییل در جنک علیه لبنان ، استعفا کرد، بدست گرفته است.
کمیته "وینوگراد" که مسوول تحقیق درباره علل شکست رژیم صهیونیستی در جنک اخیر علیه لبنان است پیش از این اعلام کرده بود که نیمه ماه آینده میلادی، گزارش غیر نهایی خود را درباره نتایج تحقیقات ارایه خواهد کرد.
این کمیته اعلام کرد که مسوولیت شکست در جنک را بر عهده "ایهود اولمرت" نخست وزیر، " عمیر پرتز " وزیر جنک و " دان حالوتس " رییس مستعفی ستاد ارتش اسراییل، خواهد گذاشت.
کمیته یاد شده افزود، گزارش شامل نتایج تحقیق از شخص اولمرت، پرتز و حالوتس خواهد بود.
این گزارش همچنین شامل تحلیلی از دوره پیش از آغاز جنک از زمان عقب - نشینی ارتش اسراییل از جنوب لبنان در سال 2000 تا جنک اخیر و نتایج به دست آمده از این مدت و تحلیل تصمیم های مرتبط با اعلام جنک از زمان عملیات اسیر کردن دو سرباز اسراییلی توسط حزب الله لبنان خواهد بود.
کمیته یاد شده اعلام کرد که یک گزارش محرمانه و صریح را برای مقام های اسراییلی و یک گزارش غیر محرمانه را برای اطلاع عموم مردم تهیه خواهد کرد.
این کمیته اعلام کرد که برای آماده کردن هر چه سریع تر گزارش نهایی تلاش خواهد کرد و در آن، علاوه بر موضوع سیاسی در تصمیم گیری برای جنک، به برخی مسایل مهم تراز جمله اوضاع میدانی، آمادگی ارتش و افسران و قطعنامه آتش بس، تصمیم به درگیری در دو روز آخر جنک ( که طی آن، رژیم صهیونیستی، بیشترین خسارت مالی و جانی را از حزب الله دریافت کرد ) و برخی مسایل دیگر خواهد پرداخت.
خاورم 2080/2087/265 شماره 228 ساعت 24:16 تمام انتهای پیام C29.16-24-29