۲۹ اسفند ۱۳۸۵،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5114895
T T
۰ نفر
.................................................
شهرکرد، خبرگزاری جمهوری اسلامی 29/12/85 داخلی.اقتصادی.بازار و سرمایه.
بانزدیک شدن به زمان تحویل سال و آغاز سال نو بازارشهرکرد در خیابانهای مرکزی شهری و منتهی به حرم امامزادگان حلیمه و حکیمه خاتون شلوغترین ساعات خود را سپری می کند.
به گزارش ایرنا،ازدحام در بازار شهرکرد به حدی است که تردد و رفت و آمد مردم به سختی انجام می شود و بسیاری از خودروهای برای رفتن به بازار به کندی حرکت می کنند.
فرماندار شهرستان شهرکرد گفت: میزان قدرت خرید شب عید مردم امسال نسبت به سالهای گذشته افزایش یافته است.
"سید سعید زمانیان"روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: افزایش قدرت خرید شب عید مردم در چهارمحال و بختیاری، موجـب رونق گرفتن اقتصادی بازار شهرکرد شده است.
به گفته وی، دلیل استقبال مردم از بازار شهرکرد در چند روز اخیر را ، اتخاذ تدابیر کنترل قیمتها و همچنین راه اندازی بنگاههای کوچک اقتصادی در سالجاری می باشد.
زمانیان اظهار داشت:راه اندازی بنگاههای اقتصادی کوچک و تزریق چهار هزار و 410 میلیارد ریال به بازار تولید ، چرخه دیگر اقتصادی در استان را نیز راه انداخته و همین امر به افزایش توان قدرت خرید مردم در شب عید منجر شده است.
فرماندار شهرستان شهرکرد گفت: به دلیل پررونق شدن بازار شهرکرد در ایام پیش از نوروز ، تدابیر لازم ترافیکی از روز شنبه هفته آینده در خیابانهای منتهی به بازار شهرکرد ، اتخاذ خواهد شد.
زمانیان گفت: بازرسان بازرگانی و فرمانداری شهرسالت شهرکرد درسطح بازار بر قیمت و کیفیت کالاها نظارت و کنترل دقیقی بر بازار خواهند داشت و با متخلفان به شدت برخورد خواهد شد.
رییس سازمان بازرگانی چهارمحال وبختیاری نیز گفت: در آستانه فرارسیدن نوروز ، 18 نمایشگاه عرضه میوه شب عید در نقاط مختلف شهری چهارمحال و بختیاری دایر و راه اندازی شده است.
"حسن طاهری " افزود:در این نمایشگاه ها یک هزار و 350 تن انواع میوه سیب درختی و پرتغال برای خرید شب عید مردم چهارمحال و بختیاری تهیه و عرضه شده است.
وی گفت: قیمت میوه در این نمایشگاه با قیمت مصوب هر کیلوگرم شش هزار و 500 ریال عرضه می شود و میوه عرضه شده در این نمایشگاهها میوه درجه یک می باشد.
طاهری یادآور شد: به منظور تنظیم بازار گوشت مرغ و گوشت قرمز شب عید، بیش از 300 تن گوشت قرمز وارداتی و 150 تن گوشت مرغ وارد بازار استان شده است.
رییس سازمان بازرگانی چهارمحال وبختیاری افزود: قیمت هر کیلوگرم گوشت قرمز وارداتی بین 35 تا 38 هزار ریال و قیمت هر کیلوگرم مرغ نیز بین شش هزار و 500 تا هفت هزار و 500 ریال تعیین شده است.
هم اکنون بیش از 27 هزار واحد صنفی مختلف در مرکز چهارمحال وبختیاری فعال است.
3759/671/587 شماره 240 ساعت 46:16 تمام انتهای پیام C29.16-46-34