.....................................................................
شیراز، خبرگزاری جمهوری اسلامی 29/12/85 داخلی.اجتماعی.نوروز86.
تلاش بی امان ثانیه انگار تیک تاک زمان برای آغازی دوباره را نوید می دهد.
یکسال دیگر گذشت، اکنون آخرین ساعات سال85 را درحالی سپری می کنیم که ندای "یا مقلب القلوب و الابصار" فضای کوچه پس کوچه های هر کوی و برزن را پرکرده است.
عطر بهار، شانه های در و دیوار شهر را نوازش می دهد ، نسیم عید، نوروز را بوسه باران کرده است ; آغازی دوباره در راه است، سالی جدید و نوروزی دیگر.
در جنب و جوش طبیعت، شهر شیراز نیز همانند دیگر نقاط کره خاکی زمین این روزها حال و هوای دیگری دارد، همه چیز بهاری است و بوی تازگی می دهد.
بیش از 150 هزار مسافر نوروزی قدوم مبارک و میمون خود را تا این روز در خطه فرهنک و ادب، مرکز و پایتخت فرهنگی ایران زمین گذاشته اند و به شیراز و استان فارس آمده اند.
با آمدن مسافران و فرارسیدن نوروز، بازار خرید و فروش در شیراز داغ داغ است، خیابان ها شلوغاست، ترافیک دارد به اوج خود می رسد اما این ازدحام جمعیت این بار، نه تنها گلایه و داد و فریاد شهروندان را به دنبال ندارد، بلکه لبخندی جدید و نو را بر لبان مسافران و شهروندان کاشته است.
بازار وکیل شیراز، دیار کهن وتاریخی شهر بزرگان و ادب پروران ایران ، این روزها شلوغتر از همیشه است، حرکت عابران به کندی صورت می گیرد و مشتریان با هر خرید، لبخندی همراه با عیدمبارکی به مغازه داران تقدیم می کنند.
این روزها فقط طبیعت جامه نو و سبز خویش را بر تن نکرده است، انسان ها نیز نو پوشیده اند، همه جا جدید شده است، انگار زمین تولد دوباره اش را جشن گرفته است.
تولدی که انسان را به آغازی دوباره در زندگی فرا می خواند.
اما شیراز باتمام این شلوغی ها، این روزها کاملا آماده پذیرایی مسافران است به گونه ای که تمام امکانات و توان دست اندرکاران بسیج شده است تا رسم دیرین و زیبای میهمان نوازی شیراز و شیرازی ها نزد مسافران عینیت یابد.
حافظیه، سعدیه، شاهچراغ، دلگشا، ارم، عفیف آباد، نارنجستان، تخت جمشید و دهها و بلکه صدها مرکز تاریخی و باستانی و تفریحی شیراز و استان فارس این روزها پذیرایی مسافران نوروز است.
ستاد تسهیلات نوروزی شهرستان شیراز برای استقبال از مسافران نوروز و ارایه خدمات مطلوب، شش کمیته مختلف را تشکیل داده است تااسکان، ارایه خدمات، حمل و نقل و تامین نیازهای مسافران نوروزی در بهترین وضعیت ممکن صورت گیرد.
به گفته دکتر جعفر قادری شهردار شیراز، ظرفیت اسکان مسافران نوروز امسال در شیراز به دو برابر افزایش یافت و به شش کمپاسکان به غیر از آماده سازی های آموزش و پرورش و کلاس های مدارس رسیده است.
اکنون، شیراز و تمام نقاط دیگر استان فارس از هر لحاظ آماده پیشوازی از نوروز و مهمتر از آن از مسافران نوروز و میهمانان است.
بر اساس پیش بینی های صورت گرفته استان فارس نوروز 86 پذیرای بیش از چهار میلیون مسافر نوروزی است.
7382/587 شماره 259 ساعت 42:17 تمام انتهای پیام C29.17-42-44