۲۹ اسفند ۱۳۸۵،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 5114782
T T
۰ نفر
......................................................
شیراز، خبرگزاری جمهوری اسلامی 29/12/85 داخلی.اجتماعی.اورژانس.نوروز.86.
تعطیلات ومسافرت های دسته جمعی به ویژه در ایام نوروز معمولا همراه بااستفاده از وسایل گرمایشی مانند پیک نیک است که رعایت نکات ایمنی دراین خصوص در جهت افزایش ایمنی سفر ضروری به نظر می رسد.
مرکز اورژانس استان فارس در این راستا به مسافران توصیه کرده است در صورت امکان از پیک نیک و وسایلی مانند علاء الدین استفاده نکنند و یا در صورت استفاده به ویژه در محیطهای سربسته مراقب باشند دچار گازگرفتگی نشوند.
این توصیه می افزاید: درصورت استفاده از اینگونه وسایل گرمایشی بهتر است گوشه در یا پنجره در محیط سربسته باز نگاه داشته شود.
درصورتی که مسافران احساس کردند دچار سرگیجه، سردرد و سنگینی سر هستند بلافاصله باید ضمن قطع کردن منبع گاز و یا خاموش کردن پیک نیک و سایر منابع گرمایشی، با باز کردن در، هوای محیط را تغییر دهند.
بر اساس اعلام روز سه شنبه مرکز اورژانس استان فارس، به علت رعایت نکردن مسافران نوروز در شیراز از پیک نیک، دو نفر از مسافران متاسفانه در یک محیط سربسته جان خود را از دست دادند.
این گزارش می افزاید: دو نفر زن و مرد مسن که در یک اتاقک از پیک نیک استفاده کرده بودند، دچار مسمومیت ناشی از گاز مونوکسید کربن شده و جان باختند.
بر اساس این گزارش، همچنین یک مورد دیگر گازگرفتگی صبح امروز (سه شنبه ) توسط مسافران نوروزی در یک محیط سربسته در شیراز گزارش شد که با حضور به موقع اورژانس درمحل، پنج نفر از مسافرانی که دچار گازگرفتگی شده بودند از مرک نجات و به بیمارستان انتقال یافتند.
انتظارمی رود مسافران نوروزی با رعایت نکات ایمنی سفر و نیز دیگر قوانین و مقررات مانند راهنمایی و رانندگی، سفر خوشی را برای خویش و دیگران رقم بزنند.
7382/587 شماره 147 ساعت 50:12 تمام انتهای پیام C29.12-50-38