......................................................................
قم ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 29/12/85 داخلی.فرهنگی.مسجد جمکران.
مسوول روابط عمومی مسجد مقدس جمکران قم گفت: این مسجد با چاپ و توزیع نشریه جمکرانیه، تقارن نوروز با آغاز امامت حضرت ولی عصر(عج ) را گرامی داشته است.
"ابراهیم صدوقی" روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: نهم فروردین امسال مصادف با نهم ربیع الاول و آغاز امامت حضرت ولی عصر(عج ) می باشد و در این راستا، مسجد مقدس جمکران با توزیع نشریه جمکران، به معرفی جایگاه آن امام همام می پردازد.
وی بیان داشت: این نشریه در 20 هزار جلد تهیه شده و زایران نوروزی قم در آن با نظرات علمای دینی در زمینه مسجد مقدس جمکران، فعالیت های اینترنتی مسجد و آداب معنوی و مستحبات سفر به این شهر مقدس آشنا می شوند.
صدوقی معرفی طرح جامع مسجد مقدس جمکران را از دیگر بخش های این نشریه ذکر کرد و افزود: با اجرای این طرح، فضای استقرار و نماز زایران، با استفاده از نذورات مردمی، توسعه خواهد یافت.
طرح جامع مسجد مقدس جمکران از هفت سال گذشته آغاز شده و تا 20 سال دیگر ادامه دارد.
صدوقی بروشور "عصر طلایی" را از دیگر اقدامات صورت گرفته ذکر کرد و افزود: در این بروشور، شرایط و ویژگی های اجتماعی و فرهنگی زمان حکومت امام عصر(عج ) توضیح داده شده است.
وی بیان داشت: در نوروز امسال همانند سال های گذشته مراسم تحویل سال در صحن اصلی مسجد مقدس جمکران توسط خدام انجام می شود که در آن دعای تحویل سال خوانده خواهد شد.
مسوول روابط عمومی مسجد مقدس جمکران بااشاره به توزیع نقشه راهنمای مسافران درایام نوروز گفت: در این نقشه، موقعیت مسجد، جایگاه وضوخانه ها، نمازخانه ها و پارکینک ها مشخص شده است.
7404/548 شماره 125 ساعت 09:12 تمام انتهای پیام C29.12-09-49