...................................................................
بیروت، خبرگزاری جمهوری اسلامی 29/12/85 خارجی.سیاسی.لبنان.فلسطین.اسراییل.
نماینده جنبش مقاومت اسلامی فلسطین " حماس " در لبنان گفت: رد همکاری با دولت وفاق ملی فلسطین از سوی رژیم صهیونیستی، به این معنا است که این رژیم، ملت فلسطین را رد می کند.
" علی برکه " روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار " ایرنا " در بیروت اظهار داشت : دولت فلسطین، نماینده ملت است و همه نیروهای فلسطینی را در بردارد، بنابراین رد همکاری با آن، حقیقت موضعگیری این رژیم در مخالفت با همکاری با ملت فلسطین را آشکار می کند.
وی افزود: موضعگیری آمریکا همگام با موضعگیری اسراییل است اما برخی موضعگیری های اروپایی با آن مخالف است و بعضی از این کشورها با حماس و طرفهای دیگر در دولت فلسطین در تماس هستند تا به همکاری سیاسی و اقتصادی مستقیم با دولت بپردازند.
وی ادامه داد: از سوی دیگر، ما منتظر حمایت از فلسطین از سوی کشورهای عربی در نشست سران عرب هستیم و در این باره به وعده هایی دست یافته ایم، به ویژه که دولت میزبان این نشست، یعنی عربستان، همان است که توافق مکه میان حماس و جنبش ملی آزادیبخش فلسطین " فتح " در آن به وقوع پیوست ، بنابراین انتظار داریم دولت فلسطین به حمایت این نشست دست یابد.
نشست سران عرب، هشتم فروردین ماه 1386 در ریاض پایتخت عربستان برگزار می شود.
برکه اظهار داشت: " محمود عباس " رییس حکومت خودگردان و " اسماعیل هنیه " نخست وزیر فلسطین در نشست یاد شده حضور خواهند یافت تا به مفهوم وحدت در فلسطین تاکید کنند.
وی اظهار امیدواری کرد که دولت فلسطین موفق به حل برخی مشکلات از جمله شکستن محاصره فلسطینیان ، مبارزه با فساد،بازسازی پایه های امنیتی و حمایت از پایداری ملت فلسطین در رویارویی با اشغالگران شود.
برکه درباره اتهام اخیر به گروه فلسطینی "فتحالاسلام " گفت: فلسطینیان در لبنان به امنیت و ثبات این کشور اهمیت می دهند زیرا این امر، قدرتی برای ملت و قضیه فلسطین به شمار می رود، بنابراین باید منتظر نتایج تحقیقات و رای دستگاه قضایی لبنان در این باره بود و طرفهای دیگر باید از اتخاذ موضعگیری در این موضوع تا پیش از آشکار شدن نتایج خودداری کنند.
هفت تن از اعضای فتحالاسلام به تازگی به اتهام دخالت داشتن در عملیات تروریستی اخیر در شمال شرق بیروت بازداشت شده اند.
رهبر این گروه که خود جزو افراد بازداشت شده است فردی سوری به نام " مصطفی سیور" است و وی اعتراف کرده که در انفجار اخیر در شمال شرق بیروت دست داشته و خود بمب ها را در دو اتوبوس کار گذاشته است.
در این حادثه که روز سه شنبه 24 بهمن ماه گذشته روی داد سه نفر کشته و شماری زخمی شدند.
خاورم 2087/265 شماره 089 ساعت 22:11 تمام انتهای پیام C29.11-22-46