................................................................
قم ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 29/12/85 داخلی.فرهنگی.پژوهشگاه.
مدیر ارتباطات و همکاری های پژوهشی و بین المللی پژوهشگاه علوم و فرهنک اسلامی قم از برگزاری 70 نشست و همایش تخصصی و تحلیلی در طول سالجاری خبر داد.
"حسن عبدی پور" روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا همایش های "امام خمینی و کرامت انسانی"، "نشست زیبایی شناسی قرآن"، "میراث فرهنگی و فقه"، "سیره سیاسی و حکومتی پیامبراعظم (ص )" از مهمترین این نشست ها بوده است.
وی بیان داشت: همچمین این مرکز علمی و دینی دو همایش بین المللی "ابعاد شخصیتی علامه شرف الدین" در بیروت و همایش قرآن و مسائل روز جامعه" در اصفهان را برگزار کرده است.
وی یادآور شد: پژوهشگاه علوم و فرهنک اسلامی 40 عنوان طی سالجاری تاکنون چاپ و منتشر نموده است.
عبدی پور فعالیت های پژوهشی را از عمده ترین فعالیت های این مرکز ذکر کرد و اظهار داشت: پژوهشگران و محققان در سالجاری 10 کلان پروژه را آغاز کردند که برخی از آنها به اتمام رسیده است.
وی "دایره المعارف قرآنی"، "اصطلاحنامه علوم قرآنی"، "اصطلاحنامه علوم اسلامی"، "بررسی تاریخ اندیشه مسلمین"، "دایره المعارف مولفان اسلامی" و "اندیشنامه متکلمان شیعه" از جمله کلان پروژه های این مرکز ذکر کرد.
وی خاطر نشان کرد: شرکت در نمایشگاه های بین المللی تهران، مراکش،الجزایر و لبنان از دیگر اقدامات فرهنگی این مرکز پژوهشی می باشد.
7402/ 550/ 548 شماره 073 ساعت 02:11 تمام انتهای پیام C29.11-02-18