۲۵ اسفند ۱۳۸۵،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 4991184
T T
۰ نفر
...........................................................
تهران - خبرگزاری جمهوری اسلامی25/12/85 خارجی. سیاسی. سنا.آمریکا.عراق خبرگزاری فرانسه شامگاه پنجشنبه از واشنگتن خبر داد -مجلس سنای آمریکا روز پنجشنبه با 96 رای موافق دربرابر 2 رای مخالف طی مصوبه ای از ابقای نظامیان آمریکایی در عراق پشتیبانی کرد.
بنابراین گزارش - این مصوبه دقایقی پس از رد پیشنهاد دموکرات ها مبنی بر عقب نشینی کامل نیروهای آمریکایی از ماه مارس 2008 میلادی - مورد موافقت قرارگرفت. براساس مصوبه مذکور -که توسط" پتی موری )Patty Murray( " نماینده دموکرات پیشنهاد شد -کنگره آمریکا و رییس جمهور این کشور مشترکا مسوولیت نظامیان را در زمان جنک و همچنین مراقبت های پزشکی آنها را پس از مجروح شدنشان - برعهده می گیرند.
پشتیبانی مذکور از نظامیان آمریکایی همچنین به معنای ارایه کامل آموزشهای مناسب به نظامیان قبل از مستقر شدن در محل ماموریت شان می باشد.
این گزارش می افزاید -بعضی از نمایندگان دموکرات آمریکا -دستگاه حکومتی بوش را به بخطر انداختن سربازان آمریکایی قبل از آمادگی شان برای ورود به نبرد و یا تجهیز نکردشان بطور مناسب - محکوم کردند.
این مصوبه مرحله ای جدید در افزایش زورآزمایی بین اکثریت دموکرات در کنگره از یک سو و بوش و متحدان جمهوریخواهش از سوی دیگر است. مترجمام1682/ شبس/1770 شماره 006 ساعت 01:53 تمام انتهای پیام 01-53-43.C25