۲۵ اسفند ۱۳۸۵،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 4991084
T T
۰ نفر
...............................................
اسلام آباد - خبرگزاری جمهوری اسلامی25/12/85 خارجی. سیاسی. پاکستان. در پی ناآرامی های امروز جمعه در اسلام آباد -پلیس پاکستان به ساختمان تلویزیون خصوصی" جیو "واقع در منطقه" بلیوریا "حمله کرد.
به گزارش ایرنا -این حمله در ساعت 30/15 دقیقه به وقت محلی صورت گرفت و با ضرب و شتم برخی از کارکنان و نگهبانان همراه بود.
در این حمله - شیشه های ساختمان جیو شکسته شد و نیروهای پلیس به داخل ساختمان هجوم بردند.
مسوولان پلیس اعلام کردند -از صبح امروز -این شبکه اعتراض های جمعی از مردم - قضات و وکلا به برکناری رییس دیوان عالی کشور پاکستان توسط ژنرال مشرف را مخابره کرده است. ساختمان تلویزیون جیو مشرف به کاخ ریاست جمهوری - مجالس ملی و سنا- دیوان عالی کشور و نخست وزیری است. تظاهرکنندگان که از اوایل بامداد با خود پلاکارد نوشته هایی را از نقاط مختلف شهر حمل می کردند -قصد داشتند در مقابل دیوان عالی کشور تجمع کنند که پلیس با حمله و پرتاب گاز اشک آور -تعدادی از رهبران سیاسی و نمایندگان مجلس پاکستان را دستگیر کرد.
در این تظاهرات که همزمان با دیگر نقاط پاکستان به دعوت رهبران ائتلاف شش گانه احزاب مخالف دولت شامل" مجلس متحده عمل " و" حزب مسلم لیک شاخه نواز "برگزار شد -مردم و جمعی از قضات و وکلا به برکناری" افتخار محمد چودری " اعتراض کردند.
گزارش ها حاکی است که ناآرامی ها همچنان ادامه دارد و صدای پراکنده شلیک گلوله به گوش می رسد.
" محمد علی درانی " وزیر اطلاعرسانی و تبلیغات فدرال در گفت و گویی تلفنی با یک مجری جیو -در اعتراض به حمله پلیس به ساختمان این تلویزیون گفت: گزارشهای شما از ناآرامی های امروز به تمامی دنیا رسیده است. هم اکنون نیروهای پلیس در جیو مستقرند.
آساق235/1158/1513 / شماره 206 ساعت 15:58 تمام انتهای پیام 15-58-41.C25