..................................................................
زاهدان - خبرگزاری جمهوری اسلامی25/12/85 داخلی. سیاسی. عبادی. نمازجمعه امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان گفت : حفظ ثبات و امنیت کشور امری لازم و وظیفه ای همگانی بر دوش آحاد ملت ایران است. مولوی" عبدالحمید اسماعیل زهی " در خطبه های نماز این هفته مسجد مکی اهل سنت زاهدان افزود :رعایت قانون و نظم جامعه بر همه افراد لازم بوده و هر کس مدعی داشتن حقوقی است باید مطالبات خود را تنها در چارچوب قانون پیگیری کند.
وی افزود :اگر نارسایی و اشکالی در کشور موجود است باید تنها از راه قانون حل شود و هیچ کس حق ندارد امنیت کشور را بر هم زند.
خطیب جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان افزود :ما مخالف انتقاد سازنده از دولت نیستیم ولی با هرنوع تخریب - تضعیف و اقدام علیه نظام اسلامی مخالفیم. وی ادامه داد :همانطور که ایران اسلامی برای دفاع از حق مسلم خود در استفاده مشروع از فناوری هسته ای در مقابل دنیا ایستاده و مقاومت می کند ما نیز باید حقوق قانونی و مشروع خود را در چارچوب قانون و بر مبنای عقل و منطق دنبال کنیم و در این راه سکوت نمی کنیم. امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان افزود :ما به طور جدی حقوق مشروع خود را دنبال می کنیم اما با هر نوع اقدام غیر عقلانی و غیر منطقی مخالفیم. وی افزود :بستن راه مردم و کشتار افراد بیگناه و انجام عملیات انتحاری در هیچ دین و مذهبی جایز نبوده و ما به شدت این کارها را محکوم می کنیم. مولوی عبدالحمید با اشاره به سالگرد شهدای حادثه تاسوکی افزود :واقعه تاسوکی جنایتی بزرک و دردآور بود که موجب شهادت 22 نفر از بهترین عزیزان ما شد.
وی با محکوم کردن عاملان فاجعه تاسوکی افزود :اقدام تروریستی در جاده زابل - زاهدان با هیچ عقل و منطقی سازگاری نداشت و به هیچ شکلی قابل توجیه نیست. خطیب جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان همچنین وفات مولوی" محمد عمر سربازی " را به عموم مسلمانان تسلیت گفت و افزود :شخصیت مولانا محمد عمر سربازی در علوم فقه - حدیت -عرفان و تصوف بسیار بلند مرتبه بود به طوری که نظیر ایشان در زمان حاضر کمتر یافت می شود.
وی برای آن عالم فقید از خداوند متعال علو درجات و برای بازماندگان وی صبر جزیل درخواست کرد.
مولوی محمد عمر سربازی یکی از روحانیون اهل سنت استان بود که چند روز پیش به علت کهولت سن و بیماری در گذشت. 7307/653/566 شماره 210 ساعت 16:13 تمام انتهای پیام 16-13-57.C25