۲۵ اسفند ۱۳۸۵،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 4991079
T T
۰ نفر
...........................................................
آبادان - خبرگزاری جمهوری اسلامی25/12/85 داخلی. سیاسی. آیین ها.نمازجمعه. امام جمعه آبادان با تاکید بر اینکه اسلام با شادی موافق و با گناه مخالف است - گفت : در این ایام( نوروزی) باید سعی کنیم گناه وارد زندگی ما نشود. حجت الاسلام " سیدعلی دهدشتی " در خطبه های نماز جمعه آبادان در مسجد امیر المومنین( ع )این شهر افزود :مسوولان باید کاری کنند که مردم در رفاه و آسایش باشند و علاوه بر رفاه باید فضای معنوی شهر در هنگام سفر میهمانان نوروزی نیز باید آماده باشد.
وی بر باز بودن مساجد در هنگام حضور کاروانهای راهیان نور تاکید کرد.
خطیب جمعه آبادان با اشاره به سالروز رحلت جانگذار پیامبر اکرم حضرت محمد مصطفی( ص ) و شهادت امام حسن مجتبی( ع )اظهار داشت : باید حرمت ایام سوگواری را نگه داریم - روز رحلت پیامبر اسلام( ص ) روزی است که ارتباط ما با خدا از طریق وحی قطع شد.
حجت الاسلام دهدشتی در ادامه بر حضور یکپارچه مردم در آیین های سوگواری ایام آخر ماه صفر تاکید کرد و افزود :بازار و اصناف باید در این آیین ها حضور خوبی داشته باشند و بازار نیز باید تعطیل شود.
امام جمعه آبادان بر لزوم حسابرسی فردی در ایام آخر سال با هدف کم کردن نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت و همچنین حسابرسی اداره ها با هدف تقویت جریان خدمت رسانی به مردم در سال آینده تاکید کرد و افزود :مسوولان باید با خودشان خلوت کنند و ببینند آیا برای بهبود وضع زندگی و معاش مردم از تمام اختیارات خود استفاده کرده اند یا خیر؟ وی در بخش دیگری از خطبه های نماز بر تطهیر قلب ها از گناه و آراستن خود به صفات نیک تاکید نمود و افزود :باید در هنگام تحویل سال از خدا بخواهیم یک تحول عمیق در روح و جان ما ایجاد نماید و تا صفات خدایی پیدا کنیم. 647/646/566 شماره 216 ساعت 16:19 تمام انتهای پیام 16-19-44.C25