.............................................................
برلین - خبرگزاری جمهوری اسلامی25/12/85 خارجی. اجتماعی. آلمان. هزاران نفر در شهرهای هامبورک و لاوپهایم درآلمان علیه طرحهای اصلاحاتی کنسرسیوم هواپیماسازی اروپا" ایرباس " تظاهرات کردند.
" پترس " رییس اتحادیه صنایع فلزات آلمان روز جمعه در برابر بیش از 15هزار نفر شرکت کننده در تظاهرات هامبورک خواستار تضمینی برای حفظ تمامی مراکز تولید ایرباس در اروپا شد.
" کریستیان ولف " نخست وزیر ایالت نیدرزاکسن نیز در شهر هامبورک خواستار تصحیح طرح اصلاحات ایرباس شد و گف ـت : من فکر می کنم که این طرح حاوی اشتباهات فاحشی است. حدود 2 هزار نفراز شاغلین ایرباس در شهر لاوپهایم در ایالت بادن ورتمبرک نیز دست به تظاهرات زدند و در اطراف کارخانه ایرباس یک زنجیره انسانی ایجاد کردند.
" ارنست فیستر "وزیر اقتصاد این ایالت در این تظاهرات تاکید کرد که این ایالت برای حفظ کارخانه ایرباس تلاش خواهد کرد.
این در حالیست که همزمان دهها هزار نفر روز جمعه در دیگر کشورهای اروپایی از جمله فرانسه و اسپانیا نیز علیه طرحهای اصلاحاتی ایرباس تظاهرات کردند.
این تظاهرات ها به منظور جلوگیری از حذف بیش از 10 هزار فرصت شغلی این کنسرسیوم از جمله سه هزار و 700 فرصت شغلی در آلمان و 4 هزار و300 مورد در فرانسه صورت گرفته است. ایرباس بعلاوه قصد فروش کارخانجات خود در شهر" وارل " ایالت نیدرزاکسن و لاوپهایم با حدود دو هزار و 500 شاغل را دارد و به دنبال مشتری برای این پیشنهاد خود است. اروپام/250/2050 شماره 260 ساعت 17:51 تمام انتهای پیام 17-51-51.C25